Strona główna

          • ZAPRASZAMY :)

            godz. 9:00 - apel dla klas 1-3

            godz. 11:00 - apel dla klas 4-8

          • 5. lecie Domu Dziennej Opieki "Senior +"

            Dnia 24 czerwca 5. rocznicę istnienia obchodził Dom Dziennej Opieki "Senior +" w Środzie Śląskiej. Było nam bardzo miło uczestniczyć w tej wyjątkowej uroczystości. Życzenia oraz podziękowanie za współpracę osobiście miały przyjemność przekazać pani wicedyrektor Magdalena Ryniewicz oraz pani Dorota Dyjak-Baraniecka.

          • Spotkanie uczniów z kl. 1b z książką :)

            Uczniowie z klasy 1b zrealizowali ostatnie zadanie z projektu "Z ekologią na TY"- SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

            Pani Anna Maziarko, mama jednego z uczniów, przyjęła zaproszenie od klasy 1b i zgodziła się przeczytać dzieciom książkę. Była to lektura "Drzewo do samego nieba". Po wysłuchaniu treści dzieci uczestniczyły w pogadance o drzewach i wykonały różnorodne zadania. Były zachwycone taką formą pracy.

          • Matemattyka w terenie w kl. 1b :)

            Praktycznie znaczy skutecznie

            Uczniowie klasy 1b podczas lekcji matematyki uczyli się dokonywać pomiarów. Mierzyli długości, szerokości, wysokości i obwody różnych obiektów. Z jakim zaangażowaniem pracowali!

            B. Glazer

          • Podsumowanie szkolnych konkursów i zawodów w kl. 4-8

            22 czerwca, podczas apelu podsumowano wyniki szkolnych konkursów i zawodów. Nagrodzono uczniów klas 4-8, którzy podjęli wyzwanie i wystartowali w tym roku szkolnym w konkursach artystycznych, przedmiotowych i licznych zawodach sportowych.

            Wielu z nich poznało smak zwycięstwa i otworzyło sobie w ten sposób drzwi do kolejnych sukcesów. Jesteśmy z nich ogromnie dumni.

          • Dzień Pustej Klasy 2C i 3A :)

            19 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Pustej Klasy. To inicjatywa, podczas której, edukacja zamiast w czterech ścianach klasy odbywa się na świeżym powietrzu.

            W tym roku zajęcia łączące naukę z zabawą odbyły się pod hasłem ,,Z ekologia na Ty". Podczas integracyjnego wyjścia klasy 2c i 3a uczniowie wykonali zadania związane z ekologia. Nie zabrakło również czasu na wspólną zabawę.

          • Z wizytą w Domu Całodobowej Opieki w Krynicznie

            22 czerwca uczniowie z naszej szkoły odwiedzili pensjonariuszy z Domu Całodobowej Opieki w Krynicznie. Uczniowie zaprezentowali Seniorom program artystyczny poświęcony życiu i twórczości patrona szkoły, którym jest Władysław Broniewski. W tym roku był on także patronem naszej corocznej akcji pt. Poczytajmy Seniorom.

          • Apel 22 czerwca - nagrody i podziękowania

            22 czerwca na apelu szkolnym wręczono dyplomy i nagrody za aktywność prozdrowotną rodzinną z cyklu "Rodzino Trzymaj Formę" integrującą naszą szkolną społeczność na poziomie międzypokoleniowym, ponieważ uczestniczą w tej imprezie rodzice, uczniowie i nauczyciele.

            Promujqc osoby życzliwe i pomagające innym, nagrodzono Wyróżnieniem Rzecznika Praw Ucznia, uczniów, którzy otrzymali najwięcej głosów w szkolnej akcji "Na kogo mogę liczyć".

          • Pierwszaki na spotkaniu z dinozaurami :)

            19 czerwca uczniowie klas pierwszych wzięli udział w wycieczce do Lubina. Odwiedzili tam Park Dinozaurów.

            Dzieci miały okazję zobaczyć sylwetki tych potężnych prehistorycznych gadów, porównać ich wzrost do swojego, sprawdzić, jak to jest wykluć się z jajka. Uczniowie zabawili się
            w paleontologów i przeczesywali ogromne połacie piachu w poszukiwaniu szkieletów dinozaurów.

          • Wycieczka pierwszaków do lasu w Miękini :)

            22 czerwca uczniowie klas 1a,1b,1c wybrali się na wycieczkę do do lasu w Nadleśnictwie Miękinia. Dzieci mogły zobaczyć szkółkę leśną i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Pan leśniczy przekazał uczniom wiele informacji na temat roślin i zwierząt, które można spotkać w lesie.

            Mnóstwo radości sprawiło pieczenie kiełbasek oraz zabawy w przygotowanym to tego miejscu.

          • SUKCES UCZNIÓW KLAS II i III W OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE „OLIMPUSEK”

            W dniach 25 – 26 – 27 marca 2026 roku uczniowie klas II i III wzięli udział w sesji wiosennej Ogólnopolskiej Olimpiady „Olimpusek” z języka polskiego, matematyki oraz z j. angielskiego. Z wielką radością i dumą informujemy o wynikach naszych uczniów.

            Największy sukces osiągnęła Ewa Bucha z klasy 3a uzyskując tytuł laureatki z języka polskiego.

          • Międzynarodowa Akcja "Czytanie na Polanie" :)

            #MiędzynarodawaAkcjaCzytanieNaPolanie💚

            Uczniowie z klas 1-3 już kolejny raz wzięli udział w Międzynarodowej akcji " Czytanie na Polanie".📖📚 Na pięknej polanie przy naszej szkole dzieci z wielkim zainteresowaniem czytały ulubione książki.

            Akcja sprawiła radość uczestnikom, którzy na pewno w przyszłym roku chętnie ją powtórzą.💚

          • Dzień Pustej Klasy czyli z "Ekologią na ty" w klasach 3b i 3c

            19 czerwca uczniowie klas 3b i 3c wzięli udział w obchodach Dnia Pustej Klasy. Trzecioklasiści wykonywali zadania z projektu „Z ekologią na Ty”. Tego dnia tradycyjne lekcje zostały przeniesione poza mury szkoły, aby dzieci mogły uczyć się poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą, aktywność ruchową oraz twórcze działania na świeżym powietrzu.

          • Zającia warcabowe w klasach 3b i 3c

            W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas 3b i 3c z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach koła warcabowego, prowadzonych przez panie Dorotę Dyjak-Baraniecką i Agatę Stańczyk.

            Przez cały rok dzieci poznawały zasady gry, doskonaliły swoje umiejętności oraz rozwijały strategiczne myślenie. Warcaby to nie tylko ciekawa forma spędzania czasu, ale przede wszystkim doskonałe narzędzie edukacyjne. Gra uczy logicznego myślenia, przewidywania konsekwencji własnych decyzji, koncentracji uwagi, cierpliwości oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Rozgrywki wymagają także przestrzegania zasad fair play, szacunku dla przeciwnika i umiejętności radzenia sobie zarówno z wygraną, jak i porażką.

          • Rozdanie nagród uczniom kl. 1-3

            Zbliża się koniec roku szkolnego, więc czas na podsumowania.

            Uczniowie klas 1-3 otrzymali dyplomy i nagrody za udział w konkursach w II półroczu roku szkolnego 2025/26. Mamy bardzo wielu zdolnych uczniów, którzy chętnie i z dużym zaangażowaniem biorą udział wkonkursach. Należy im się za to nagoda :)

          • Spotkanie z policją

            W czwartek 18 czerwca uczniowie klas 1-3 spotlaki się z przedstawicielami średzkiej policji. Odbyła się pogadanka dotycząca bezpieczeństwa pdczas wakacyjnych zabaw i wyjazdów.

          • Sportowe sukcesy naszych uczniów :)

            Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej osiągnęli w roku szkolnym 2025/2026 wysokie wyniki sportowe, które są efektem systematycznej pracy, zaangażowania oraz sportowej pasji uczniów.
            Młodzież szkoły z dużym poświęceniem reprezentowała placówkę w licznych zawodach na szczeblu gminnym, powiatowym oraz wojewódzkim.
            Każde zawody były wymagające i stały na wysokim poziomie sportowym, co dodatkowo podkreśla wartość osiągniętych wyników. Uczniowie wykazywali się ogromną wolą walki, determinacją oraz odpowiedzialnością za drużynę, często rywalizując z bardzo dobrymi zawodnikami.
            Na szczególne uznanie zasługuje ich zaangażowanie, gra zespołowa oraz wzajemne wsparcie, które wielokrotnie decydowały o końcowym sukcesie.
            Osiągnięte wyniki są powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej i stanowią motywację do dalszego rozwijania sportowych pasji oraz doskonalenia umiejętności

          • Dzień Pustej Klasy w 6B :)

            6B w zmaganiach międzyklasowych w Dniu Pustej Sali. Ciekawy format zajęć poza klasami w których działamy cały rok. Przyjemne z pożytecznym. Piękne okoliczności naszego szkolnego zielonego terenu zamiast czterech ścian i przygotowane zajęcia z geografii i nie tylko oraz nauki pierwszej pomocy, które mogq się przydać a nawet uratować życie.

          • Rodzino Trzymaj Formę

            16 czerwca na naszej hali sportowej jak każdego roku w czerwcu spotkały się rodziny naszej szkoły w cyklicznej imprezie integracyjno sportowej o podłożu promującym aktywny styl życia i łączność pokoleń w rodzinie i naszej szkolnej społeczności. Nazwałem tą imprezę "Rodzino Trzymaj Formę" i w tym duchu kolejny raz spotkaliśmy się by razem przeprowadzić rozgrzewkę oraz zagrać mecz piłki ręcznej rodzice - uczniowie. Rodzice wygrali w tym roku, ale chwalili postęp naszych dzieci, które znają bo biorą w naszych spotkaniach sportowych udział w większości kolejny już raz.

          • Wielki sukces naszych uczennic :)

            Dnia 9 czerwca w naszej szkole gościliśmy Panią Kierownik KRUS, Anitę Ochej - Hamkało oraz Panią Monikę Danielską, które wręczyły nagrody oraz dyplomy Emilce Leśnik z klasy 3c oraz Agatce Kołodziejczak z klasy 6a za zajęcie II miejsca w regionalnym konkursie plastycznym "Wioski bez troski".

          • Przedstawienie "Za osmą górą" :)

            W czwartek 11 czerwca o godz. 17:00 na scenie średzkiego Domu Kultury można było obejrzeć przedstawienie "Za ósmą górą" w wykonaniu szkolnego koła teatralnego. Reżyserem spektaklu jest Pani Dyrektor Emilia Latos. Młodzi adepci aktorstwa z klas trzecich, piątych, szóstych i siódmych spisali się znakomicie. W piątek przedstawienie zostało zaprezentowane uczniom klas I-III naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej nr 1 i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

          • Turniej Chemiczny dla klas 7

            9 czerwca świętowaliśmy w Trójce Dzień Chemika. W organizację II edycji Turnieju Chemicznego zaangażowali się uczniowie z dwóch kół: chemicznego, prowadzonego przez panią Sylwię Kasprzycką-Żuk i fotograficzno-filmowego, którego opiekunem jest pan Wojciech Ciszewski.

            W zmaganiach turniejowych wzięli udział siódmoklasiści. Każdą klasę reprezentowała czteroosobowa drużyna. Pytania i zadania opracowała Alexandra Krotosik, która wspólnie z Michałem Lewandrowskim prowadziła turniej. Zadania były bardzo ciekawe, o zróżnicowanym poziomie trudności. Wymagały nie tylko wiedzy i umiejętności chemicznych, ale także dobrej współpracy całej drużyny. Pozytywnie nastawieni uczestnicy z zaangażowaniem przystępowali do rozwiązywania każdego zadania.

          • Mistrzostwa powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym klas III i IV

            Dnia 12 czerwca odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym. Uczniowie rywalizowali w biegu na 60 metrów, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Wielkie brawa dla naszych Wicemistrzów z klas trzecich oraz czwartoklasistów, którzy zajęli wysokie czwarte miejsce.

            Organizatorami zawodów była Szkoła Podstawowa nr 1 w Środzie Śląskiej. Opiekunkami naszych młodych sportowców były Panie Dorota Dyjak-Baraniecka i Zuzanna Bławat.

          • Spotkanie z podróżnikiem :)

            W piątek 12 czerwca klasy 2a i 2c uczestniczyły w Bibliotece Publicznej w niezwykle interesującym spotkaniu z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim. Tematem spotkania była „Afryka Kazika".

            Pan Boleslaw opowiadał o swoich podróżach po Afryce. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wyjątkowe pamiątki przywiezione z Afryki i poznać ciekawostki dotyczące tego kontynentu.

          • MAŁY RATOWNIK !

            Dnia 10 czerwca uczniowie klas trzecich wzięli udział w zajęciach "Mały Ratownik", które przeprowadziły Panie Justyna Tomaszewska i Dorota Dyjak-Baraniecka. Głównym ich celem było przypomnienie oraz utrwalenie zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

            Trzecioklasiści byli bardzo zainteresowani tematem, wykazali się dużą wiedzą na temat profilaktyki wypadków i podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.

          • Turniej Gry w Dwa Ognie

            3 czerwca odbył się Turniej Gry w Dwa Ognie, który został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski dla uczniów klas drugich przez Samorząd Uczniowski.

            Są to wyjatkowe rozgrywki, gdyż wystepują w nich drużyny mieszane. Uczniowie klas drugich łączą swoje siły, aby świetnie się bawić i integrować, a dopiero w dalszej kolejności walczyć o miejsca na podium. Wszyscy drugoklasiści grali świetnie i zasługują na wielką pochwałę.

          • Konkurs literacki "Złote Pióro"

            22 maja w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Literacki „Złote Pióro", którego celem było inspirowanie uczniów do aktywności twórczej oraz rozwijanie talentów literackich.
            Konkurs skierowany był do uczniów klas IV–VI.

            Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania z elementami opisu, nawiązującego do życia bez internetu. Uczniowie mogli pisać o pracy i wynalazkach, podróżowaniu i poznawaniu świata, komunikacji międzyludzkiej lub rozrywce i spędzaniu czasu.
            Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – wzięło w nim udział 17 uczniów, którzy z zaangażowaniem i pomysłowością tworzyli swoje prace, wykazując się nie tylko sprawnością narracyjną, lecz także dużą kreatywnością i wrażliwością literacką.

          • Dzień Dziecka w kl. 1b:)

            Klasa 1 b świętowała Dzień Dziecka w swojej szkole SP3 bardzo radośnie. Były dmuchańce, zabawy, tańce, słodki poczęstunek i mnóstwo niezwykłych atrakcji.

            B. Glazer

          • Klasa 1 b w zakladzie fryzjerskim :)

            W poniedziałek 1 czerwca uczniowie z klasy 1 b, w ramach preorientacji zawodowej odwiedzili zakład fryzjerski. Dzieci poznały tajniki tego ciekawego zawodu. Wielu chętnych i odważnych pozwoliło na wykonanie różnych zabiegów upiększających na swoich włosach. W nowych, pięknych fryzurach dzieci powróciły do szkoły stwierdzając, że był to najpiękniejszy dzień w ich życiu.

          • Dzień Dziecka w naszej "TRÓJCE"

            W piątek - 29 maja - w naszej szkole odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka przygotowany przez Radę Rodziców. Wszyscy uczniowie - od pierwszaków do ósmoklasistów - świetnie bawili się, korzystając z różnych atrakcji, jakiedostarczyli ich rodzice.

            Dziękujęmy za świetną organizację festynu :)

          • Drzwi Otwarte w „Koperniku” – Ósmoklasiści planują przyszłość!

            W dniu 28 maja uczniowie klas 8 Szkoły Podstawowej nr 3, pod opieką wychowawców oraz doradcy
            zawodowego, odwiedzili Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej.


            Podczas tegorocznych „Drzwi Otwartych” Ósmoklasiści mieli okazję dokładnie poznać szkołę, jej zaplecze oraz przestrzeń wokół budynku. Gospodarze przygotowali dla nas mnóstwo edukacyjnych
            niespodzianek:
            • Wariacje matematyczne – uczniowie zmierzyli się z logicznymi zagadkami na 5 specjalnych stacjach zadaniowych (z sukcesem).
            • 🇩🇪 Mini-lekcja języka niemieckiego – świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych w praktyce.
            • 🇪🇺 Okno na świat – prezentacja założeń unijnego programu ERASMUS otworzyła przed nami perspektywy międzynarodowych projektów.
            • Świat nauki i natury – widowiskowe pokazy doświadczeń chemicznych oraz strefa przyrodników wzbudziły ogromne zainteresowanie.
            Wizyta była również pierw

          • Wycieczka do Zamku Książ

            Dnia 26 maja uczniowie klas 3b i 3c wzięli udział w wycieczce do Zamku Książ. Trzecioklasiści wzięli udział w warsztatach edukacyjnych "Śladami zamkowej wróżki", w czasie których zwiedzili zamek oraz poznali historię zabytkowej "Perły Dolnego Śląska". Wycieczka miała charakter turystyczno-krajoznawczy.

          • Ósmoklasiści na Dniach Otwartych w PZS nr 2

            W dniu 26 maja 2026 roku uczniowie klas 8 ze Szkoły Podstawowej nr 3, w ramach zajęć doradztwa zawodowego, wybrali się na Dni Otwarte do PZS nr 2 w Środzie Śląskiej.


            Oto krótkie podsumowanie tej bardzo udanej wizyty:
            ● Spotkania i rozmowy 💬 – ósmoklasiści mieli okazję porozmawiać z uczniami oraz
            nauczycielami placówki, którzy chętnie opowiedzieli o możliwościach kształcenia i rozwoju
            osobistego w danych zawodach.
            ● Oferta i nowoczesne pracownie 🔬 – szkoła zaprezentowała swoją ofertę edukacyjną.
            Uczniowie SP nr 3 zwiedzili specjalistyczne pracownie przedmiotowe, w których młodzież
            zdobywa praktyczne umiejętności.
            ● Projekty i wielkie możliwości 🌍 – dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o
            realizowanych projektach, konkursach, życiu szkoły oraz o zagranicznych praktykach
            zawodowych.
            ● Słodki akcent 🍰 – na naszych uczniów czekał miły poczęstunek, przygotowany przez
            młodzież z PZS nr

          • Z Eko na Ty w 6b

            Klasa 6b realizowała w tym roku szkolnym projekt "Z Eko na Ty" w ramach którego przygotowaliśmy ekologiczne prace: hasła eko, plakaty - domy eko, które prezentowaliśmy przed szkołą i w szkole na wystawie, promując ekologię przez pokaz ekologicznych aspektów naszych działań.

            Zorganizowaliśmy ekologiczne wyjście -"Leśni detektywi w terenie" na którym obserwowaliśmy zmiany środowiskowe i wyciągaliśmy wnioski dla nas mające wspierać prośrodowiskowy charakter wspomagający budowanie świadomości chroniącej naszą Ziemię i nas samych. Dwukrotnie braliśmy udział w akcji "Sprzątamy dla Polski" - w październiku i w kwietniu.

          • Pomagamy Sierściuchom

            Liga Ochrony Przyrody oraz szkolne "Koło ekologiczne" zorganizowały zbiórkę środków czystości dla Fundacji "Bezbronne Sierściuchy". Akcja trwała dwa tygodnie i zakoończyła się dużym sukcesem. Zebrane dary przekazano wolontariuszom fundacji.

            D. Dyjak-Baraniecka

          • Festiwal Nauki z biologii

            20.05.26r w naszej szkole odbył się Festiwal Nauki z biologii pod hasłem " Biologia uczy i bawi". Prowadzący spotkanie: Aleksandra Krotosik i Michał Lewandrowski zaprosili uczniów klas 4 oraz zaproszonych gości - Panią wicedyrektor Sylwię Kasprzycką-Żuk i nauczycieli przedmiotów do udziału w pokazie doświadczeń i hodowli przygotowanych przez uczniów klas starszych.

          • "Moje odkrycie w Bibliotece"

            Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami gminnego konkursu plastycznego "Moje odkrycie w Bibliotece", który organizatorem była Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej.

            II miejsce - Tymoteusz Tarka, klasa 3c III miejsce - Maja Kąkol, klasa 3c Wyróżnienia: Natalia Jaśkiewicz 3b, Iga Sadowska 3c, Milena Wawrzyniak 3c, Karol Wasylkowski 1a

          • Podsumowanie projektu "Poznajemy nasze Łęgi Odrzańskie"

            Członkowie Ligi Ochrony Przyrody oraz "Koła ekologicznego" z klas 3a, 3b, 3c, 7d i 8a wzięli dziś udział w wycieczce w ramach projektu " Poznajemy nasze Łęgi Odrzańskie". Rejs statkiem po Odrze, warsztaty ekologiczne, gra terenowa oraz wspólna integracja przy ognisku to świetne podsumowanie całorocznej pracy. Wraz z młodymi ekologami piękno nadodrzańskiej przyrody podziwiały Panie: Maria Zawadzka, Marlena Kopiec i Dorota Dyjak-Baraniecka.

          • Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas II-III

            19 maja czworo uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym dla klas II- III pod hasłem „Ortografia trudna, ale nie nudna”. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Środzie Śląskiej.
            Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy Szkolnego Konkursu Ortograficznego: Natalia Bucha (2c), Miłosz Lewandrowski (2c), Mikołaj Zięcina (3c), Tymoteusz Tarka (3c).

          • Pierwsze wybory kl. 1B do Samorządu Uczniowskiego

            21 maja uczniowie klasy 1 b zagłosowali po raz pierwszy w wyborach do samorządu szkolnego. Dzieci oddały głosy na swoich kandydatów, których mogły poznać z plakatów wyborczych. To wydarzenie pokazało pierwszoklasistom, że mają realny wpływ na sprawy szkolne, które dotyczą ich samych, i było pierwszą okazją do obrania własnego stanowiska i stanięcia po stronie wybranego kandydata.

          • Klasa 3c na spotkaniu autorskim

            Uczniowie klasy 3c wzięli udział w wyjątkowym spotkaniu autorskim z Panem Pawłem Beręsewiczem, autorem książek dla dzieci oraz młodzieży, tlumaczem, a wcześniej nauczycielem języka angielskiego. Trzecioklasiści poznali tajniki warsztatu pisarza oraz jeggo twórczość. Całe spotkanie przebiegało w bardzo miłej, sprzyjającej wymianie zdań i zadawaniu twórczych pytań atmosferze.

          • Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego kl. 7-8

            20 maja odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas 7-8. Brało w nim udział 28 uczniów z 11 szkół podstawowych z powiatu średzkiego. Naszą szkołę reprezentowały Anna Choroszczak, Marta Kaźmierczak oraz Małgorzata Szymczyk. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności językowych, w związku z czym wyłonienie zwycięzców okazało się niełatwe.

          • Wybory do SU

            Trwa kampania wyborcza do nowego Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiamy pełną listę kandydatów. Wybory odbędą się 21 maja.

    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 28.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
      • brak danych
    • Kontakty

  • Galeria zdjęć

    • brak danych