Samorząd Uczniowski klas I - VIII zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji "Przytul się do drzewa".
Szczegóły znajdują się w dołączonym pliku pdf.
Roundcube_Webmail____Cala_Polska_Przytula_Drzewa(1).pdf
Samorząd Uczniowski klas I - VIII zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji "Przytul się do drzewa".
Szczegóły znajdują się w dołączonym pliku pdf.
Roundcube_Webmail____Cala_Polska_Przytula_Drzewa(1).pdf
W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Pszczół uczniowie klasy 1d na kółku plastycznym wykonali pszczoły z plasteliny. Dzieci chciały przez to zwrócić uwagę na te wyjątkowe owady i docenić ich znaczenie. Zaznaczyły, jak ważne jest zaangażowanie w pomoc pszczołom, a przez to dbałość o środowisko naturalne.
25 kwietnia uczniowie klasy 1d wykonali ciekawe prace plastyczne w ramach projektu „Z Ekologią na Ty”. Zostały one wykonane techniką collage. Uczniowie z chęcią prezentowali prace i opowiadali o swoich pomysłach.
A. Stańczyk
Od marca w naszej szkole trwa akcja "Czysta szkoła", której celem jest propagowanie dbałości o najbliższe otoczenie. Samorząd Uczniowski, panie woźne oraz opiekunki SU kontrolują czystość sal lekcyjnych w budynkach przy ulicy Górnej i Kościuszki. Oceniany jest porządek w każdej klasie, wygląd tablicy po skończonych zajęciach oraz klasowa gazetka ścienna. Zakończenie akcji już 31 maja.
W naszej galerii przy ul. Kościuszki pojawiła się nowa wystawa – prace Amelii Olszewskiej z kl. 8d. Zachęcam do obejrzenia.
A. Zawiska
W czwartek 28 kwietnia w Szkole Podstawowej w Malczycach odbył się Powiatowy Konkurs Biologiczno-Chemiczny. II miejsce zajęła Aleksandra Tomaszewska z kl. 8f.
Serdecznie gratulujemy!
S. Kasprzycka-Żuk
W dniu 12.05.2022 odbył się w naszej szkole powiatowy etap konkursu „Omnibus” nauk przyrodniczych. W konkursie wzięło udział 24 uczniów klas ósmych wyłonionych w etapach szkolnych konkursu. O tytuł „Omnibusa” rywalizowali uczniowie z siedmiu szkół naszego powiatu: SP w Środzie Śląskiej, SP w Ciechowie, SP w Kostomłotach, SP w Miękini, SP w Malczycach, SP w Lutyni i SP w Rakoszycach.
Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Tomaszewska, Maja Urbańska, Julia Wiśniewska, Bartosz Kata, Maria Kułakowska, Szymon Choroszczak i Michalina Wilk.
Pierwsze miejsce i tytuł „Omnibusa” Nauk Przyrodniczych zdobyła uczennica naszej szkoły Aleksandra Tomaszewska. Drugie miejsce zdobył również uczeń reprezentujący naszą szkołę Bartosz Kata. Wśród zwycięzców na piątym miejscu znalazła się również nasza uczennica Julia Wiśniewska.
Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursu zestawy drobnych upominków i pamiątkowe dyplomy. Zakup tak atrakcyjnych nagród i upominków dla uczniów był możliwy dzięki wsparciu finansowemu i rzeczowemu sponsorów, do których należą: Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej ,Centrum Targowa- Dyszewski w Środzie Śląskiej ,Dom Kultury w Środzie Śląskiej, Średzki Park Wodny, Wydział Rozwoju i promocji Gminy Środa Śląska.
Słodki poczęstunek dla uczestników konkursu w postaci słodkich drożdżówek ufundowała piekarnia „Rogalik”
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
K. Ciepiela
W ramach projektu z "Ekologią na Ty" 10 maja uczniowie klasy 2a układali hasła o charakterze proekologicznym, wykorzystując w tym celu umiejętności z zakresu edukacji informatycznej. Twórcze podejście dzieci zaowocowało niepowtarzalnymi złotymi myślami:). Dzień później drugoklasiści w poszukiwaniu zdrowej żywności udali się do sklepu zielarsko-medycznego, gdzie zaopatrzyli się w owocowe i ziołowe herbaty, soki oraz "bezcukrowe słodkości". W drodze powrotnej do szkoły nie zabrakło drugiego elementu zdrowego stylu życia - aktywności ruchowej na lubianym przez dzieci placu zabaw w miejskim parku.
Od pasji wszystko powinno się zacząć. Przyjemne hobby w przyszłości może zamienić się w styl życia lub zawód. Temat tegorocznego Szkolnego Konkursu Fotograficznego „Dzieci i ich pasje” właśnie do tego nawiązywał. Konkurs trwał od 5 stycznia do 8 kwietnia. W konkursie wzięło udział 14 uczestników, pasjonatów fotografiki, którzy podzielili się z nami swoimi zainteresowaniami. A są to niezwykłe pasje: sportowe, związane z opieką nad zwierzętami, poznawaniem przyrody, czytaniem, a nawet projektowaniem przestrzennym. Wśród nadesłanych prac znalazło się też zdjęcie, które przedstawia fotografikę, jako pasję. Ciekawe, czy je odnajdziecie? Jury w składzie: Agata Stańczyk, Sylwia Walaszczyk, Barbara Glazer i Jolanta Boguniewicz z przyjemnością oceniało prace naszych uczniów, biorąc pod uwagę zgodność z tematem, czytelność przekazu i oryginalność. Uczniowie wykazali się talentem, kreatywnością i determinacją podczas sesji zdjęciowych, dlatego wszystkie prace zostały docenione.
A oto wyniki:
I miejsce
Bartosz Dziak 3d
Gabriela Kozak 3d
Aleksander Wasilewski 1a
II miejsce
Iga Pryłowska 3d
Gabriela Wysocka 1d
Milena Rudy 2b
III miejsce
Lena Kosiedowska 2a
Alan Marczak 3f
Laura Macherzyńska 1e
Wyróżnienie
Kacper Wasilewski 3e
Tymoteusz Walczak 1b
Gracjan Koźlik 3d
Leon Suliga 2a
Aleksandra Garbera 2d
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
O_konkursie_fotograficznym.pdf
J. Boguniewicz
Uczniowie klasy 1a w ramach projektu "Z ekologią na Ty" przygotowali w formie plakatu "Kodeks Ekologa". Na plakacie zostały umieszczone hasła o tematyce ekologicznej oraz rysunki wykonane przez dzieci.
Pierwszoklasiści zaprosili też do swojej klasy panią Danutę Wawrzyniak-bibliotekarkę szkolną. Pani Danuta zapoznała uczniów z książką Lucyny Krzemienieckiej pt."Z przygód krasnala Hałabały". Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały czytanego fragmentu, a następnie wykonały piękne ilustracje.
Uczniowie klasy 2 a w ramach projektu "Z ekologią na Ty" hodują fasolkę, szczypiorek oraz codziennie dbają o przyniesione do klasy kwiaty doniczkowe. Wykorzystują w ten sposób zdobytą wiedzę w praktyce. Taki kontakt drugoklasistów z przyrodą z pewnością zaowocuje także w przyszłości postawami proekologicznymi.
D. Dyjak-Baraniecka
Uczniowie klasy 2b wykazali się zdolnościami artystycznymi, dzięki którym w ramach projektu „Z ekologią na Ty” na zajęciach wykonali EKO_Zajączki.. Po zakończonej pracy nastąpiła prezentacja własnoręcznie ozdobionych zajączków. Eko materiał dla dzieci został zasponsorwany dzięki staraniom wychowawcy klasy 2b.
Uczniowie klasy 2b w czasie zajęć plastyczno – technicznych wykazali się twórczą aktywnością, dzięki której w ramach projektu „Z ekologią na Ty” wykonali kukiełki z drewnianych łyżek oraz różnych materiałów papierniczych i włókienniczych. Po zakończonej pracy nastąpiła prezentacja wykonanych prac.
M. Musiał
W środę 04.05 w ramach współpracy z rodzicami odbyła się wycieczka edukacyjna do Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej, w której uczestniczyli uczniowie klasy 1B wraz z wychowawcą Agnieszką Ambroszko. Na dzieci czekał już wicestarosta - pan Sebastian Burdzy , który zapoznał dzieci z funkcjonowaniem urzędu. Uczniowie dowiedzieli się jak i gdzie załatwia się sprawy urzędowe. Z wycieczki pozostały nam miłe wspomnienia, prezenty i pamiątkowe zdjęcia.
Z okazji "Dnia Ziemi" odbył się w naszej szkole ekologiczny konkurs literacko plastyczny, w którym wzięło udział prawie 40 uczniów klas czwartych. Uczniowie zaprezentowali bardzo ciekawe i przemyślane prace, przedstawiające i promujące działania człowieka chroniące naszą planetę Ziemię.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczniom, którzy przygotowali pracę na konkurs. Wszystkie były ciekawe i bardzo różnorodne, zarówno pod względem formy plastycznej jak i wymowy literackiej. Przedstawiały problem zagrożenia Ziemi, związany z rozwojem cywilizacji na naszej planecie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Prace są prezentowane od dnia 22 kwietnia (Dnia Ziemi) na korytarzach naszej szkoły i pełnią funkcję edukacyjną. Trudno było wybrać najlepsze prace ponieważ prawie każda była wyjątkowa i godna wyróżnienia.
Ostatecznie wyróżniono 10 prac. Wyróżnienie otrzymali uczniowie: Makowska Weronika (4e), Kowalska Mia (4a), Szewczyk Klarysa (4b), Koźmiński Szymon (4b), Zawiski Krzysztof (4e), Śmiech Marcel (4c), Kocyła Michał (4c), Skaletskyi Ivan (4c), Wojewódka Cyprian (4e), Marcinkowski Ignacy (4c). GRATULUJEMY!
Prace oceniali organizatorzy konkursu: Pani Maria Zawadzka i Dariusz Kotuła oraz gościnnie pomagała ocenić od strony artystycznej, Pani Ewelina Leśnik.
Wyróżnieni uczniowie otrzymają dyplomy przygotowane przez organizatorów i coś słodkiego, aby uzupełnić energię zużytą na wykonanie pracy konkursowej :)
Aby nie uronić starań żadnego dziecka i w dowód uznania każdej złożonej do konkursu pracy, przedstawiamy tu wszystkie prace konkursowe :) Dziękujemy.
D. Kotuła
5 maja klasy 2a i 2c były na wycieczce w wałbrzyskim Parku Techniki i Nauki - ExploraPark.
W trakcie warsztatów "Między matematyką a zagadką" uczniowie rozwiązywali ciekawe łamigłówki i zadania matematyczne. Później przyszedł czas na naukę w formie zabawy. Lustrzany labirynt, układanki przestrzenne, komputerowe szachy, mnóstwo klocków lego, magiczny mostek i wiele innych stacji zadaniowych wprowadziły dzieci w magiczny świat matematyki. Bawiąc się wesoło, drugoklasiści rozwijali logiczne myślenie, doskonalili wyobraźnię przestrzenną oraz kreatywność.
W dniu 07 kwietnia 2022 r. odbył się w formie stacjonarnej Szkolny Logopedyczny Konkurs Recytatorski pt. "Wierszyki łamiące języki". Udział w konkursie wzięli uczniowie klas I- III, którzy zaprezentowali trudne pod względem artykulacyjnym łamańce językowe.
Wyniki konkursu:
1 miejsce: Klaudia Szaro (kl. 2a), Paweł Szaro (kl. 3d)
2 miejsce: Dawid Kowalewski (kl. I e)
3. Oliwia Pałasiewicz (kl. 3c)
Wyróżnieni: Alan Marczak (kl. 3f), Lena Kasprzak (2a), Tomasz Walerych(kl. 2b)
Uczniowie, którzy zdobyli I-III miejsce, otrzymali tomiki wierszy
U. Kozłowskiej i K. Urbaniak pt. „ Wierszyki łamiące języki” oraz złote, srebrne i brązowe medale z napisem „Mistrz wymowy”. Wyróżnieni uczestnicy stali się właścicielami tomików wierszy M. Strzałkowskiej pt.” Wierszyki łamiące języki”, a pozostali posiadaczami dyplomów za udział w konkursie.
Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów i środowiska szkolnego na prawidłową artykulację głosek polskich, jakość wypowiedzi i umiejętności językowe - jako bardzo ważnego elementu oceny człowieka przez środowisko zewnętrze i wybór chociażby przyszłego zawodu.
Głównym organizatorem konkursu była mgr Małgorzata Zięcina.W komisji konkursowej zasiadali także panie:
mgr B.Markowska, mgr A. Wasylkowska, mgr J. Boguniewicz.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem.
M Zięcina
ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY – MAJ 2022r.
UCZEŃ: obiad - 93,10 zł
PRACOWNIK PEDAGOGICZNY: obiad - 139,65
PROSI SIĘ O DOKONYWANIE WPŁAT
W WYZNACZONYM TERMINIE - DO 5 DNIA KAŻDEGO MIESIĄCA.
ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY NALEŻY DOKONYWAĆ WYŁĄCZNIE PRZELEWEM NA RACHUNEK :
Dnia 26.04.2022 r. w naszej szkole odbył się VI Powiatowy Konkurs Historyczny. Wzięło w nim udział 19 uczniów ze szkół z Miękini, Pisarzowic, Lutyni, Ciechowa, Szczepanowa, Malczyc i Środy Śląskiej. Naszą szkołę reprezentowali Bartosz Kata i Aleksandra Tomaszewska z klasy 8f i Antoni Mielniński z 7f.
Konkurs był dwuetapowy. Najpierw wszyscy uczestnicy wypełniali test, w którym musieli wykazać się wszechstronną wiedzą z zakresu całej szkoły podstawowej. Następnie sześciu uczniów, którzy zdobyli największą ilość punktów, przystąpiło do części ustnej. W niej musieli wykazać się dobrą znajomością dat; rozpoznać czy podane pary mogły się spotkać; wskazać wydarzenia historyczne na podstawie prezentowanych przedmiotów; przyporządkować pokazywane mapy do panującego wówczas króla oraz odgadnąć na podstawie prezentowanego fragmentu z jakiego dokumentu on pochodzi.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Jan Jujeczka z Pisarzowic
II miejsce – Bartosz Kata ze Środy Śląskiej
III miejsce – Paweł Bała ze Szczepanowa
Aleksandra Tomaszewska ze Środy Śląskiej, Tomasz Tytera ze Szczepanowa i Marcin Boniecki z Pisarzowic otrzymali tytuł finalisty.
Konkurs przygotowały i prowadziły p. Alicja Przesławska i p. Katarzyna Szybiak.
K. Szybiak
Święto Narodowe Trzeciego Maja uczniowie klas I - III uczcili uroczystym apelem szkolnym, który przygotowały klasy 1d i 2a pod kierunkiem wychowawczyń - p. Agaty Stańczyk i p. Doroty Dyjak - Baranieckiej. Apel rozpoczął się od wspólnego odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego".
Uczniowie naszej szkoły recytowali wiersze, tańczyli i wspólnie śpiewali patriotyczne piosenki. W występach indywidualnych zaprezentowały się Agatka Kołodziejczak oraz Lenka Kasprzak, które wykonały piosenki "Jest takie miejsce, Polska" oraz "Czy wojna jest dla dziewczyn?". Wspólne odśpiewanie "Mazurka Trzeciego Maja" zakończyło część artystyczną apelu, którego hasło przewodnie brzmiało: "Bądź dumny - jesteś Polakiem!".
Powered by aSc EduPage