Dzieci z klasy I E wiedzą, co jeść, aby być zdrowym i mieć dużo siły do pracy. Duża porcja sałatki owocowej, którą przygotowywali 17 marca, to jest to!!!
A gdy się zrobi sałatkę wspólnie z kolegami, smakuje wybornie".
B. Glazer
Dzieci z klasy I E wiedzą, co jeść, aby być zdrowym i mieć dużo siły do pracy. Duża porcja sałatki owocowej, którą przygotowywali 17 marca, to jest to!!!
A gdy się zrobi sałatkę wspólnie z kolegami, smakuje wybornie".
B. Glazer
23 marca klasa 2d w ramach edukacji przyrodniczej posadziła roślinki, które pięknie urosły, dzięki temu, że uczniowie codziennie o nie dbają. 🌱
M. Błach
1 kwietnia świętowaliśmy w szkole Prima Aprilis w dość nietypowy sposób - przynosząc książki i piórniki w oryginalnych zamiennikach plecaków. Wpisaliśmy się tym w ogólnoświatowy trend No Backpack Day.
Jak widać na zdjęciach, pomysłów nie brakowało.
M. Ciszewska
Na przełomie lutego oraz marca 2022 roku w szkole rozpoczęła się akcja z okazji Światowego Dnia Głośnego Czytania, która odbyła się pod hasłem „Poczytajmy Seniorom. Spotkanie z polskimi romantykami”. Akcja była skierowana do wszystkich uczniów klas I-VIII, a jedynym warunkiem umożliwiającym wzięcie w niej udziału była umiejętność czytania.
Jeszcze 10 dni - do 13 kwietnia składamy prace konkursowe.
Część prac już dotarła, a Twoja?
Jeszcze możesz dołączyć, masz czas do 13 kwietnia.
Czekam na Twoją pracę.
Poniżej regulamin konkursu.
REGULAMIN_KONK_PLAST_EKOLOG.pdf
D. Kotuła
Bolesławiec to miasto ceramiki znanej na całym świecie. 30 marca klasy szóste wraz z opiekunami miały okazję zwiedzić fabrykę i poznać tajniki zdobienia gotowych naczyń tradycyjną metodą stempelkową. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda proces tworzenia naczyń ceramicznych.
Jednak najwięcej radości sprawiły warsztaty ceramiczne, podczas których uczniowie według własnej inwencji twórczej zdobili półprodukty przeznaczone w dalszej kolejności do wypalenia.
Temat: Pierwsze tchnienie wiosny - przyroda ożywiona i nieożywiona - 21 i 23 marca
Uczniowie szukali i rozpoznawali skały, wykonywali formy terenu w piasku i oznaczali ich elementy budowy, identyfikowali organizmy (rośliny i zwierzęta) na wyznaczonym terenie, także obumarłe formy czy szczątki, np. liście drzew znalezione na ziemi. Badając byliny wyjaśniali dlaczego mogą przetrwać zimę i czy jemioła, którą obserwowaliśmy, jest pasożytem drzew.
Uczyli się pracy w grupie z podziałem zadań, a wyznaczeni liderzy opanowywali trudną sztukę współpracy z ludźmi, komunikowania się z nimi w celu osiągnięcia zamierzonego celu. Uczniowie wykazali się dużą aktywnością, pomysłowością i co najważniejsze - dociekliwością przyrodniczą (mnóstwo pytań):)
D. Kotuła
1 kwietnia odbył się I Szkolny Konkurs Piosenki "Z przyrodą w tle", który został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski klas I - III w ramach projektu "Z ekologią na Ty".
Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwała "EKO - ekipa" w składzie: Helena Wysocka, Olga Ćwiąkała, Iga Pryłowska, Adrianna Ślusarczyk, Michalina Ćwiąkalska oraz panie: Barbara Glazer, Agata Stańczyk, Anna Perużyńska i Dorota Dyjak - Baraniecka. Pomocą techniczną służył niezawodny pan Roman, któremu bardzo dziękujemy.
Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów klas I - III do włączenia się w obchody "Światowego Dnia Świadomości Autyzmu". 1 kwietnia maluchy przyszły do szkoły ubrane na kolorowo, wyrażając swoją solidarność z dziećmi, które postrzegają świat przez pryzmat szerokiej gamy różnych emocji. Uczniowie obejrzeli filmiki tematycznie związane z autyzmem, a na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się kolorowe plakaty.
Każdy z nas jest inny i nikt nie jest gorszy - to główne hasło tego dnia. I choć pogoda zrobiła zimowo - primaaprillisowy żart, to serca dzieci były gorące:).
SU szczególnie dziękuje najbardziej zaangażowanym klasom - 1a, 1b, 1c, 1d, 2a, 2d, 2e i 3d.
D. Dyjak-Baraniecka
31 marca w klasie 2a odbyło się spotkanie z absolwentką naszej szkoły, poetką młodego pokolenia - panią Justyną Mazurek, która jest ciocią jednej z uczennic. Pani Justyna zapoznała dzieci ze swoją twórczością, przeczytała kilkanaście wierszy głównie o tematyce przyrodniczej.
Konkurs, którego główną nagrodą był tomik utworów poetki wygrała nasza artystyczna dusza - Agatka. Dzieci przeprowadziły wywiad z panią Justyną, Natalka i Nikola całą lekcję skrzętnie notowały wszystkie wydarzenia, a Julka szkicowała portret naszego gościa.
W roku szkolnym 2021/22 od listopada do końca lutego uczniowie klas pierwszych wykonali zakładki do książek na konkurs na "Najładniejszą zakładkę do książki" realizowany przez bibliotekę szkolną. W konkursie wzięło udział 24 uczniów.
Zwycięzcy to:
I miejsce - Batorowski Adam kl. 1E,
Cywińska Michalina kl. 1E
II miejsce - Wawron Lena kl.1E,
Krząpa Bartosz kl.1A
III miejsce - Snihur Yelizaveta kl.1E, Wysocka Gabriela kl.1D .
Wyróżnienie otrzymała - Pańków Aurelia z kl.1D
Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe i dyplomy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
R. Sobera, D. Wawrzyniak
Uwaga Uczniowie klas 8!
Zachęcamy do zapoznania się z ważnymi informacjami dotyczącymi rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023.
M. Makowska-Przystał
25 marca 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kostomłotach odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski klas I-III. SP nr 3 w Środzie Śląskiej reprezentowała uczennica klasy 3b Julia Krząpa.
Do rywalizacji konkursowej zaproszono laureatów Gminnych Konkurów Recytatorskich klas I-III powiatu średzkiego. Jury dokonując oceny konkursowych recytacji zwracało uwagę na następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretację tekstu, dykcję i wrażenie artystyczne. W wyniku konkursowych zmagań uczennica klasy 3b Julia Krząpa zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim klas I-III.
Gminny Konkurs Recytatorski „Wierszykarnia 2022”.
16 marca 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Wierszykarnia 2022”. Tradycyjnie Szkołę Podstawową nr 3 w Środzie Śląskiej reprezentowali laureaci etapu szkolnego z każdej kategorii wiekowej klas I-III.
Wyniki konkursu:
w kategorii klas pierwszych: II miejsce: Zuzanna Chrapek kl. I C
w kategorii klas drugich: III miejsce: Emilia Pernak kl. II F
w kategorii klas trzecich: II miejsce: Julia Krząpa kl. III B i III miejsce: Zuzanna Żurek kl. III D
Szkołę Podstawową nr 3 w Środzie Śl. w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, w GOK w Kostomłotach będzie reprezentowała uczennica klasy III B Julia Krząpa.
M. Musiał
25 marca klasa 2e wybrała się na kolejne już zajęcia do biblioteki publicznej. Tym razem uczniowie zostali podzieleni na grupy a ich zadaniem było wspólne odgadnięcie wyrazów ukrytych w wierszach. W czasie zajęć nie zabrakło tez czasu na zabawę.
Uczniowie wzięli udział w konkursie, w którym trzeba było przejść tor przeszkód. Zwycięzcy, którzy byli mocno skoncentrowani na zadaniu, zostali nagrodzeni miłym upominkiem. Po zajęciach każdy z uczniów miał także czas na wybór książki, którą wypożyczył sobie do domu.
25 marca 2022 r. uczniowie koła ekologicznego uczestniczyli w wycieczce do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy. Zawieźli naszym czworonogom karmę, koce i potrzebne środki higieniczne, przyniesione w ramach szkolnej akcji LOP i SU “Pokaż, że masz serce”.
Pogoda nam dopisała i zwiedzanie schroniska połączone z bardzo interesującą pogadanką pracownika schroniska, wzbudziły wiele pozytywnych emocji u dzieci.
Wszystkim uczniom naszej szkoły i ich rodzicom dziękujemy za pomoc i ofiarność w czasie trwania akcji. Do podziękowań dołączają się pracownicy i dyrekcja Schroniska w Legnicy. Część zebranej karmy została podarowana w ramach pomocy dla opuszczonych zwierząt z Ukrainy.
M. Zawadzka
#Skarpetkowe wyzwanie odbywa się co roku dnia 21 marca z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Tego dnia zakładamy dwie różne skarpetki, aby okazać wsparcie ludziom z Zespołem Downa oraz ich rodzinom. Zespół Downa to choroba genetyczna, w której występuje trisomia 21 pary chromosomów. Dwie różne skarpetki stały się symbolem tego dnia, ponieważ chromosom ma kształt przypominający skarpety. Data 21 marca nie jest przypadkowa, gdyż jest to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny i jednocześnie dzień narodzin ludzi niezwykłych. W naszej szkole, ze względu na pokaz mody ekologicznej, Dzień Kolorowej Skarpetki odbył się w tym roku szkolnym 23 marca. Swoją solidarność z osobami dotkniętymi tą chorobą uwiecznili na zdjęciach uczniowie klas: 1a, 1b, 1c, 1d, 2a, 2b, 2c, 2d, 2e, 2f, 3a, 3b, 3c, 3d, 3e, 3g oraz 4a, 4d, 4e, 4f, 5d, 5e, 7a i 8a.
22 marca klasa 2a wzięła udział w zajęciach czytelniczych w Bibliotece Publicznej, których tematem było powitanie wiosny. Połączenie lektury z ekspresją plastyczną przyniosło efekty w postaci pięknych plakatów o tematyce przyrodniczej. Na zakończenie mali przyjaciele Kubusia Puchatka zrobili sobie zdjęcie z ukochanym pluszakiem.
D. Dyjak-Baraniecka
Wiosna to czas,
kiedy wszystko budzi się do życia,
świat z dnia na dzień robi się kolorowy.
21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie klas I-III pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób.
Powered by aSc EduPage