Aktualności

        • Klasa 3B na spotkaniu z przewodnikiem - Lichotnikiem

                Uczniowie klasy 3b odwiedzili Bibliotekę Publiczną, gdzie wzięli udział w niezwykłych warsztatach zorganizowanych w ramach projektu „Ocalone Dziedzictwa. Regionalne Izby Pamięci”.

          Podczas zajęć dzieci spotkały się z uroczym przewodnikiem – Lichotnikiem, który wprowadził je w świat dawnych tradycji, heraldyki i historii rodzin. Uczniowie z zapałem tworzyli kolorowe lapbooki „Lichotnik Izbowy”, pełne ciekawostek i niespodzianek.

          Zajęcia były doskonałym połączeniem nauki i zabawy – rozwijały kreatywność, uczyły współpracy i budziły ciekawość wobec historii własnego regionu.

          Serdecznie dziękujemy panu Adamowi Dominiakowi za pełną radości, kreatywności i inspiracji podróż w przeszłość naszego regionu!

          A. Stańczyk

        • 11.11 - apel w wykonaniu naszych uczniów

          7 listopada odbył się uroczysty apel dla klas 1–8 z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Wydarzenie zostało przygotowane przez klasę 7c pod opieką wychowawczyni, pani Marioli Ormaniec, oraz nauczycielki języka polskiego, pani Żanety Rak, a także przez uczniów klasy 3a wraz z ich wychowawczynią, panią Józefą Wójcik.

        • Przytul się do drzewa :)

                 Dnia 4 listopada dzieci ze szkolnego koła ekologicznego w ramach projektu "Z ekologią na Ty" wzięły udział w kampanii społecznej "Przytul się do drzewa", której celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach oraz zwrócenie uwagi na czynniki, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. 

          Tydzień wcześniej trzecioklasiści ćwiczyli rozpoznawanie drzew liściastych oraz iglastych, więc zajęcia terenowe były jednocześnie sprawdzeniem tej umiejętności w praktyce. 

          Warto podkreślić, że drzewoterapia czyli korzystanie z zielonej energii drzew ma niezwykle pozytywny wpływ na samopoczucie oraz zachowanie zarówno dzieci, jak i dorosłych.    

                                                                         D. Dyjak-Baraniecka 

        • Dzień Pluszowego Misia

        • Uczniowie kl. 1B na UNIWERSYTECIE :)

          Uczniowie klasy 1b wzięli udział w spotkaniu z naukowcem panią dr Alicją Gąsek wykładowcą Uniwersytetu Dzieci. Tematem spotkania były drzewa. Dzieci wspólnie z panią Alicją starały się znaleźć odpowiedź na pytanie "Czy drzewo ma silnik i rurę wydechową?"

          Uczniowie wykonali kilka eksperymentów, dowiedzieli się jak drzewo pobiera wodę z gleby i dlaczego na zimę zrzuca liście. To była ciekawa lekcja przyrody.

        • Owocowe jeże

                  Uczniowie klasy 1 b wykonali na zajęciach owocowe jeżyki z gruszek i winogron. Jeżyki zaprezentowały się wspaniale i smakowały znakomicie, aż szkoda było je schrupać. To się nazywa zdrowe śniadanie.

          B. Glazer

        • Dzień Pamięci o Poległych w Obronie Ojczyzny

          "Dzień pamięci o Poległych w obronie Ojczyzny" stał się jedną z tradycji naszej Szkoły. Dnia 30 października pod Pomnik Żołnierzy Polskich udali się przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz przewodniczący wszystkich klas 1-3 wraz z opiekunką SU, p. Dorotą Dyjak-Baraniecką.

          Dzieci uczciły poległych Bohaterów oraz zapaliły znicze w barwach narodowych. Pamiętamy o tych, którzy oddali swoje życie, abyśmy mogli żyć w wolnym i niepodległym kraju. Każde takie wyjście to prawdziwa lekcja patriotyzmu.

        • Kiermasze SU

              W dniach 28-30 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyły się kiermasze, przygotowane przez uczniów klas 4-8. Zebrane fundusze zostaną wykorzystane na organizację najbliższej dyskoteki samorządowej. 

        • MY, PIERWSZAKI, ŚLUBUJEMY ...

          29 października najmłodsi uczniowie naszej szkoły podczas uroczystości pasowania zostali włączeni do społeczności szkolnej.

          Pierwszoklasiści zaprezentowali przed dyrekcją szkoły, zaproszonymi gośćmi i rodzicami piękny program artystyczny, na który składały się piosenki, wierszyki i taniec.

        • Nasi młodzi zdolni Dolnoślązacy :)

        • Lekkoatletyka z Orlika

          W dniu 29 października 2025 r. klasy 2a, 2b, 2c wzięły udział w ogólnopolskim turnieju sportowym "Lekkoatletyka z Orlika", będący jednym z elementów programu Aktywna Szkoła. Jest to turniej sportowy, którego celem jest zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Doskonałą drogą do tego jest lekkoatletyka – wszechstronnie rozwijająca dyscyplina sportowa, która uczy szybkości, koordynacji, zwinności, a przy okazji dostarcza mnóstwo radości i dobrej zabawy.

        • Poznajemy Dolny Śląsk ...

                   28 października 2025 r. 40-tu Wspaniałych (uczniów klas siódmych i ósmych z najwyższymi średnimi ocen) odebrało swoją nagrodę za zeszłoroczne osiągnięcia w nauce - wycieczkę do Wrocławia zorganizowaną w ramach projektu "Poznaj Dolny Śląsk". 

          Najpierw wcielili się w pasażerów statku Titanic na wystawie "Titanic: The Artifact Exhibition", a następnie popłynęli w rejs statkiem po Odrze. Niestraszna była im góra lodowa, niestraszne sztormowe wiatry. Zdecydowanie zdali egzamin na "wilków morskich"!

          Zadanie dofinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.  

          E. Latos

        • Jesienna Siemana zaprasza do czytania :)

        • Mieszkańcy pól i lasów

               Za nami szkolny etap wojewódzkiego konkursu plastycznego "Mieszkańcy pól i lasów". Na konkurs Ligi Ochrony Przyrody wpłynęło kilkadziesiąt przepięknych prac plastycznych. Jury wybrało siedemnaście najlepszych. Zostaną one w poniedziałek wysłane organizatorom konkursu wojewódzkiego.

          Oto laureaci:

          W kategorii klas 1-3:

          Julia Strzelecka, klasa 2b

          Natalia Jaśkiewicz, klasa 3b

          Emilia Leśnik,

          Tymoteusz Tarka, klasa 3c

          W kategorii klas 4-6:

          Szymon Stadnik, Adam Strzelecki, Oliwia Głodek, klasa 5c

          Agata Kołodziejczak, Igor Hamkało, Julia Honc, klasa 6a

          Grzegorz Witkowski, klasa 6b

          W kategorii klas 7-8:

          Arina Ustenko, kl. 7a

          Zuzanna Żurek, Maja Pełka, Paweł Szaro, kl. 7d

          Magdalena Tułak, Zofia Berezowska, kl. 8a      

          D. Dyjak-Baraniecka

        • Zzzzbieramto w szkole

          Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w charytatywno-ekologicznym projekcie "Zbieram to w szkole". Zbierając baterie, telefony komórkowe, tablety, laptopy, zegarki tarczowe na rękę, "dobre grosze" oraz niekompletne klocki LEGO , pomagamy dzieciom z najuboższych krajów świata i jednocześnie chronimy najbliższe środowisko. Koordynatorką akcji jest Pani Dorota Dyjak-Baraniecka.

        • Wyniki zDolnego Ślązaka :)))

        • Spotkanie z zootechnikiem

          W naszej szkole trwa Ogólnopolski Tydzień Kariery, tydzień w którym baczniej przyglądamy siężnym zawodom. Uczniowie klas 1-3 brali dziś udział w niezwykle pouczającym i ciekawym spotkaniu zawodoznawczym, w czasie którego poznali zawód zootechnika.

          Bardzo dziękujemy Pani Oldze Osak za poświęcony czas i zajęcia pełne cennych informacji.

        • Edukacja dla klimatu w Środzie Śląskiej!

                 W dniach 20–21 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej odbyły się  warsztaty ekologiczne w ramach projektu „Warsztaty Zielonej Energii – Edukacja STEM dla klimatu” realizowanego przez Fundację "Ecologicum"

          .Uczniowie i uczennice klas I–IV mieli okazję przekonać się, jak fascynująca potrafi być nauka, kiedy łączy teorię z praktyką. Podczas zajęć dzieci samodzielnie wytwarzał energię z wiatru, wody i słońca oraz projektowały i tworzyły własne gry planszowe o tematyce ekologicznej.Warsztaty prowadzone przez edukatorki – mgr inż. Arletę Galicką oraz dr Annę Sadowską-Deś – pozwoliły dzieciom zrozumieć, że odnawialne źródła energii to nie tylko nauka, ale też realna droga do ochrony klimatu.

          W ramach projektu Szkoła otrzymała także zestaw demonstracyjny OZE, dzięki któremu uczniowie będą mogli kontynuować naukę o zielonej energii w duchu metody STEM.Projekt został dofinansowany ze środków Funduszu Amazon realizowanego przez @Amazon.pl we współpracy z @Cyfrowy Dialog.

          Anna Sadowska-Deś

        • Spotkanie z Policją

          W dniu 22.10.2025 roku uczniowie klas 7 w ramach obchodów OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA KARIERY 2025 uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu.

          Siódmoklasiści wysłuchali prelekcji na temat zasad bezpieczeństwa, zostali zapoznani z etapami kształcenia służb mundurowych oraz specyfiką zawodu policjanta. Mogli zobaczyć pełne umundurowanie policyjne (mundur galowy i służbowy) wraz z naszywką i imiennikiem, wyposażenie funkcjonariuszy, w tym sprzęt wykorzystywany do działań podczas różnych akcji, a także obejrzeć film, który pokazywał codzienne wyzwania i niebezpieczne zadania policjantów. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak trudny i wymagający jest ten zawód.

    • Kontakty

  • Galeria zdjęć

    • brak danych