Aktualności
Turniej Piłki Nożnej Klas III
Mikołaj dla zwierząt
Światowy Dzień Życzliwości
W Światowym Dniu Życzliwości i Pozdrowień przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego przekazały serdeczne pozdrowienia od uczniów naszej szkoły Pani Burmistrz Elżbiecie Czarnocie oraz instytucjom współpracującym ze szkołą. Dziewczynki wraz z Panią Anną Wasylkowską odwiedziły Bibliotekę Publiczną, Dom Kultury oraz Muzeum Regionalne.
Lekcja z Mistrzem :)))
43W czwartek 20 listopada naszą szkołę na zaproszenie Pana Wojciecha Bochni 🫶 odwiedziła Pani Natalia Widawska, Mistrzyni Europy 🥇w biegach sztafetowych 4x400 metrów oraz reprezentantka naszej kadry narodowej w lekkoatletyce. 🇵🇱
Pani Natalia prowadziła lekcję z klasami pierwszymi 🙂 w ramach programu Sprawny Dolnoślązaczek, realizowanego przez Szkolny Związek Sportowy. Znakomita sportsmenka pokazała uczniom medal mistrzostw Europy 🥇 oraz opowiedziała o motywacji, woli walki w sporcie i ambicjach. 🏃🤸
Tydzień Rekordów Szkoły
Dzień Pluszowego Misia z Fundacją MAM MARZENIE
9Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzieli udział w akcji Samorządu Uczniowskiego "Dzień Pluszowego Misia z Fundacją MAM MARZENIE". Trójkowicze zebrali nowe zabawki, pluszaki, gry planszowe, puzzle i materiały papiernicze, które zostaną przekazane dzieciom z wroclawskich szpitali.
Po raz kolejny uczniowie i ich rodzice wykazali się dużą empatią i wrażliwością na potrzeby chorych dzieci. Dziękujemy!
"Siła w bliskich" - rozstrzygnięcie konkursu
Podczas dni obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2025 roku odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny pt. ,,SIŁA W BLISKICH" dla uczniów klas 1-3. Organizator konkursu- Zespół Doradztwa Zawodowego informuje, że został on rozstrzygnięty :)
Nagrodzone prace:
I miejsce - Wiktoria Hamkało (klasa 1a)
II miejsce - Karol Wasylkowski (klasa 1a)
III miejsce - Emilia Bochyńska (klasa 1a)
Wyróżnienia:
1. Igor Pośpiech (klasa 3c)
2. Franek Kułaga (klasa 1a) i Hania Kułaga (klasa 3 c)
3. Liliana Siek (klasa 1a)
4. Kacper Ząbek (klasa 1a)
Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy :)
Każdy uczestnik konkursu otrzyma pochwałę, a zwycięzcy i wyróżnieni nagrody oraz dyplomy.
J. Cirko
Warsztaty przedsiębiorczości dla uczniów klas 8
1Dnia 17 listopada 2025 roku w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2025 r. odbyły się warsztaty z przedsiębiorczości dla uczniów klas 8. W inspirujący sposób poprowadził je już po raz trzeci, pan Rafał Ratuszniak. Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszego Gościa uczniowie przekonali się, że biznes to nie tylko miliony na koncie, ale przede wszystkim pomysł, odwaga i… odrobina kalkulatora. Doceniamy energię, poczucie humoru i cierpliwość przy pytaniach typu: „A czy da się zostać przedsiębiorcą bez wstawania rano?”.
Spotkania Wychowawców z Rodzicami - zapraszamy
Andrzejkowa dyskoteka - zapraszamy :)
Wielki sukces naszych uczennic!
Uczennice naszej szkoły zostały laureatkami wojewódzkiego konkursu plastycznego "Mieszkańcy pól i lasów", zorganizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody, odział we Wrocławiu.
I miejsce w kategorii klas 1-3: Natalia Jaśkiewicz, kl. 3b
I miejsce w kategorii klas 4-6: Natalia Honc, kl. 6a
II miejsce w kategorii klas 4-6: Agata Kołodziejczak, kl. 6a
I miejsce w kategorii klas 7-8: Maja Pełka, kl. 7d
Na konkurs wojewódzki wpłynęły 263 prace z 16 placówek. Organizatorkami etapu szkolnego były Panie Dorota Dyjak-Baraniecka i Elżbieta Moroz.
GRATULUJEMY !!!
Doświadczalny "bzik" w klasie 3c
26Uczniowie klasy 3c bardzo lubią robić doświadczenia. 14 listopada trzecioklasiści, po omówieniu lektury "Rany, Julek! O tym jak Julian Tuwim zostal poetą" poszli śladami małego Julka i zamienili salę lekcyjną w laboratorium.
Dzieci wykonały dwa ciekawe doświadczenia oraz wypełniły do każdego z nich kartę badawczą. Pracując w grupach, doskonaliły jednocześnie umiejętność efektywnej współpracy.
Powiatowy Konkurs EKOLUDEK - regulamin
Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce - regulamin
Powiatowy Konkurs Jęz. Angielskiego - regulamin
Powiatowy Konkurs Poezji Recytowanej i Śpiewanej - regulamin
Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej
8W dniu 13 listopada 2025 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Uczniowie z klas 4–8 zaprezentowali piękne, pełne emocji wykonania utworów, które przypomniały o miłości do Ojczyzny, bohaterstwie i historii naszego kraju.
Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji komisja konkursowa w składzie p. Ewelina Leśnik, p. Natalia Aleksy, p. Monika Matusik ogłosiła wyniki:
Kategoria klas IV–VI
🏆 I miejsce: Alicja Marcinkowska (kl. 5c)
🥈 II miejsce: Agata Kołodziejczak (kl. 6a)
🥉 III miejsce: Maria Sidorska (kl. 6c)
🎖️ Wyróżnienie: Martyna Majerska (kl. 5c)
Kategoria klas VII–VIII
🏆 I miejsce: Amelia Bedlińska (kl. 8c)
🥈 II miejsce: duet – Amelia Bedlińska (kl. 8c) i Wojciech Bedliński (kl. 7d)
🥉 III miejsce: Maja Lipnicka
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych występów.Życzymy dalszych sukcesów i rozwijania muzycznych pasji! 🇵🇱🎶
Laureaci konkursu 26 listopada 2025 r. będą reprezentowali naszą szkołę w etapie powiatowym w Miękini.
E. Leśnik
Tydzień Rekordów Szkoły
Święto Odzyskania Niepodległości
6Poczet Sztandarowy naszej Szkoły wziął udział w powiatowych uroczystościach z okazji Święta Niepodległości. Trójkę reprezentowali: Aleksandra Chabraszewska, Wojciech Bedliński, Zofia Malczewska, Szymon Peryga, Lena Susłowicz i Zuzanna Żurek. Nasi Nauczyciele, Panie Magdalena Błach i Joanna Kamińska oraz Pan Wojciech Bochnia wzięli udział w Poczcie Sztandarowym Sztandaru Kombatantów i Więźniów Politycznych, którym opiekuje się nasza Trójka. Hołd walczącym o wolność naszej Ojczyzny oddała również Pani Dyrektor Emilia Latos.
W czasie obchodów Święta Niepodległości wręczono dyplomy i nagrody laureatom powiatowego konkursu plastycznego " Polska - lubię to!". Trzecie miejsce w kategorii klas 1-4 zajął Tymoteusz Tarka z klasy 3c, natomiast Antoni Sobera z klasy 3a otrzymał wyróżnienie.
D. Dyjak-Baraniecka
Liga Ochrony Przyrody
Dnia 7 listopada odbyło się pierwsze spotkanie szkolnej Ligi Ochrony Przyrody, w czasie którego został ustalony plan pracy oraz wybrany zarząd LOP-u na rok szkolny 2025/26.
Przewodniczący - Wojciech Bedliński, kl. 7d Zastępca - Zuzanna Żurek, kl. 7d Skarbnik - Anna Choroszczak kl. 8a Do Ligi Ochrony Przyrody zapisało się 27 uczniów klas 3-8.