• Dni wolne - egzaminy kl. ósmych :)

                Przypominamy, że zgodnie z ustaleniami z Radą Rodziców w związku z organizacją egzaminów ósmoklasisty w dniach od 22 maja (poniedziałek) do 25 maja włącznie (czwartek) w szkole nie będą się odbywały zajęcia edukacyjne.

          Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów będą zorganizowane w świetlicy przy ul. Górnej (dzieci takie należało zgłosić kierownikowi świetlicy, p. Annie Perużyńskiej).

          Przypominam także, że w dniach tych stołówka szkolna nie będzie przygotowywała posiłków.

                Sekretariat szkoły przy ul. Górnej będzie w wyżej wymienionym terminie pracował zgodnie z planem,  w godzinach 7:30 - 15:30.

           

        • Złota Klasa 2022/2023

          W ramach projektu "Zbieramto w szkole" zorganizowano trwającą cały rok szkolny akcję "Złota klasa". Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy 1e, którzy zebrali 30 kg dobrych monet. Pierwszoklasiści zostali nagrodzeni przez Dyrekcję Szkoły darmowymi biletami do kina. Wyróżnienie opiekunów SU otrzymała klasa 8b, właściciele niepowtarzalnej i niezwykle urodziwej świnki - skarbonki.:)

        • Spotkanie Samorządu Uczniowskiego z MRM

          Dnia 18 maja odbyło się kolejne spotkanie Samorządu Uczniowskiego z przedstawicielem Młodzieżowej Rady Miejskiej, w czasie którego omówiono sześć kluczowych zagadnień, dotyczących współpracy SU z MRM. Młodzieżową Radę Miejską reprezentował Jakub Rydzanicz. Oprócz członków SU w spotkaniu wzięły udział panie: dyrektor Emilia Latos oraz opiekunki samorządu - Alicja Przesławska i Dorota Dyjak - Baraniecka.

        • Wycieczka do Zamku Książ

               Zamek Książ to perełka wśród zabytków Dolnego Śląska. Uczniowie klasy 3a i klasy 3c zwiedzili ostatnio ten piękny obiekt historyczny oraz wzięli udział w zajęciach zamkowych "Bajkowy Książ". W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili wałbrzyską palmiarnię, która zachwyciła ich bogactwem i różnorodnością znajdującej się tam roślinności. Wycieczka do Zamku Książ była dla trzecioklasistów ciekawą lekcją z zakresu edukacji regionalnej.

                                                               D. Dyjak - Baraniecka

        • Laboratoria przyszłości: pracownia przyrodnicza

          Dnia 16.05.2023 r. ,na zajęciach koła ekologicznego prowadzonego przez p. M. Zawadzką, nasi uczniowie korzystali z nowoczesnego mikroskopu zakupionego w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.

          Obserwacja preparatów roślinnych i zwierzęcych pod dużym powiększeniem, wzbudziła ogromne zainteresowanie uczestników. Może ktoś z nich w przyszłości zostanie biologiem, mikrobiologiem ..?

        • Turniej Gry w Dwa Ognie kl. II

               16 maja odbył się Turniej Gry w Dwa Ognie klas II, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Walka była wyjątkowo zacięta. Mistrzami szkoły zostali chłopcy z klasy 2c, więc w ich ręce trafiło główne trofeum rozgrywek, którym jest puchar przechodni. Drugie miejsce zajęły drużyny klas 2b i 2d, trzecie przypadło w udziale klasom 2a, 2e i 2f. Dzieciaki grały rewelacyjnie.

          Puchar, nagrody oraz dyplomy wręczyły pani dyrektor Emilia Latos i pani wicedyrektor Magdalena Ryniewicz.

          D. Dyjak-Baraniecka

        • 3D na spotkaniu autorskim

          We wtorek, 16.05. 2023 r. w Bibliotece Publicznej w Środzie Śląskiej, klasa 3d wzięła udział w spotkaniu z autorką książki pt.: "Franek Koperek i Psie Klany" panią Katarzyną Grzyś - Kurką.

          Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści o przygodach Franka Koperka. Klasa 3d zachęca do przeczytania lektury.

        • Kolorowa ceramika w kalsie 3a

              15 maja uczniowie klasy 3a wzięli udział w zajęciach z ceramiki. Dzieci ozdabiały kubeczki, które będą po wypaleniu prezentami dla ich mam i tatusiów. Każdy biały kubek stał się barwy, niepowtarzalny, po prostu jedyny w swoim rodzaju.

               Dzisiejsza kreatywność trzecioklasistów dorównała ich codziennemu poziomowi dobrej energii.

          D. Dyjak-Baraniecka

        • Wycieczka do Domu opieki "Na Zaciszu" w Krynicznie

          We wtorek, 9 maja, uczniowie klasy 2 E wraz z wychowawcą p. Barbarą Glazer oraz z opiekunami p. Anną Wasylkowską i p. Elżbietą Wiką odwiedzili pensjonariuszy Domu opieki "Na Zaciszu" w Krynicznie. Celem wycieczki było uwrażliwianie uczniów na potrzeby osób starszych i samotnych.
          Dzieci wystąpiły przed seniorami z krótkim programem artystycznym o treści patriotycznej, z racji obchodów zakończenia II wojny światowej. Następnie wszyscy wysłuchali wzruszających wspomnień o przeżyciach wojennych pań przebywających w Domu „Na zaciszu”. Na zakończenie uczniowie wspólnie z paniami wykonali prace plastyczne pt. „Drzewa biało- czerwone”. Dla dzieci i dla „Babć” z Kryniczna wspólnie spędzone chwile były niezwykle wzruszającym i pięknym przeżyciem.

        • Uczniowie 3E z wizytą w Bibliotece Publicznej

          12 maja klasa 3e uczestniczyła w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Publicznej. Najpierw uczniowie pracowali w grupach i tworzyli plakaty z okazji święta biblioteki. Następnie każdy mógł zamienić się pisarza i stworzyć własną książkę z zaprojektowaną przez siebie okładką oraz wymyśloną historią.

        • Spotkanie z p. Krzysztofem Nowakowskim - marzycielem, sportowcem...

             W poniedziałek 8 maja klasy 4b i 4d uczestniczyły w spotkaniu w Bibliotece Publicznej w Środzie Śląskiej, którego gościem był pan Krzysztof Nowakowski - marzyciel, sportowiec, maszer, adventurer. Mąż i ojciec. Razem z żoną Darią od niemal siedemnastu lat podróżuje przez życie psim zaprzęgiem, organizując wyprawy w rejony polarne i startując w najdłuższych wyścigach psich zaprzęgów w Europie. W roku 2010 dwa psio-ludzkie zespoły prowadzone przez Darię i Krzysztofa objechały dookoła największe europejskie jezioro położone za kołem polarnym, Inarijarvi. Trzysta kilometrów pokonali w trzy dni. To był początek ich zmagań z Daleką Północą. 

          Pan Krzysztof zabrał ze sobą dwa psy, które wzbudziły niemałe zainteresowanie wśród uczniów. Każdy chciał pogłaskać uroczych towarzyszy pana Krzysztofa.Po wysłuchaniu opowieści pana Krzysztofa uczniowie mogli zadawać pytania. Byli ciekawi jak długo podróżnik uczył się prowadzenia psiego zastępu, jakie rasy psów prowadzą jego sanie i czy spotkał kiedyś Świętego Mikołaja.

          M. Lisiecka

        • Spotkanie z Nieustannym Wędrowaniem

               Codziennie robimy setki kroków i choć nasze stopy stąpają po ziemii – to na codzień zapominamy                 o tym, że ta ziemia ma miliony lat, a w ciągu tego czasu, po tej samej ziemii stąpały inne.

          Wszystko ma swoją historię – każdy budynek, każde drzewo, każdy kamień.  A ta historia, bardzo często, sięga nie tyle setek ,co tak naprawdę milionów lat.

          Wawel, Zamek Krzyżacki w Malborku, Rotunda św. Gotarda, osada w Biskupinie, Zamek Książ w Wałbrzychu, Klasztor Cystersów w Lubiążu - to tylko kilka historycznych miejsc, które łączą nas z odległą przeszłością, a w samej Polsce jest blisko 80 tys. zabytków. Warto jednak pamiętać, że by dotknąć przeszłości wcale nie trzeba podróżować daleko, gdyż jest ona na wyciągnięcie ręki.

          Niektórzy z naszych uczniów przekonali się o tym na własnej skórze nie ruszając się ze szkolnych murów.

          Uczniowie klas: 2d, 2e, 3c, 3e oraz 3f,  27 kwietnia, miały niezwykłych gości. Dzieci gościły Nieustanne Wędrowanie ( Iness i Aneta Ormańczyk). Te dwie kobiety to córka i mama, które razem współtworzą jeden z najpopularniejszych blogów podróżniczo – historycznych na Dolnym Śląsku.

          Opowiedziały one dzieciom o najbliższych okolicach, pokazały archiwalne zdjęcia okolicznych zabytków, a także opowiedziały kilka miejscowych legend dzięki czemu dzieci, na własne oczy i uszy, mogły doświadczyć, że niesamowite historie kryją tuż za rogiem,   w naszych najbliższych okolicach…

          Fundamenty średzkiego zamku, mury obronne, skarb średzki, obrazy Rembranta w chwalimierskim zamku, tropienie wampirów i duchów to tylko kilka opowieści, którymi zostaliśmy tego dnia uraczeni.

          Dzieci były zafascynowane opowieściami i słuchali ich z zapartym tchem, gdyż wszystkie historie dotyczyły naszej Małej Ojczyzny. W czasie spotkań dzieci też zadawały mnóstwo pytań i opowiadały o przygodach, których doświadczyły.   Na spotkaniach była także możliwość zakupy autorskiej książki Iness i Anety   pt. “ O rycerzach, śmiertelnych intrygach i bajecznych majątkach”, w której załoga Nieustannego Wędrowania tropi nasze lokalne legendy, przypomina zapomniane historie, sprawdza ile jest prawdy w starych opowieściach i chodzi po miejscach przesiąkniętych historią.

          To była naprawdę niezapomniana lekcja historii.

          Spotkanie_z_Nieustannym_Wedrowaniem.pdf

          A. Wasylkowska

        • Poczytajmy Seniorom. Spotkanie z Wisławą Szymborską

          Na przełomie marca oraz kwietnia, w naszej szkole miała miejsca akcja zorganizowana z okazji Światowego Dnia Głośnego Czytania. W naszej szkole odbyła się ona po raz drugi i odbyła się ona pod hasłem : “Poczytajmy Seniorom. Spotkanie z Wisławą Szymborską”. Zadaniem uczniów było wybranie dowolnego utworu naszej noblistki oraz nagranie filmu z własnym wystąpieniem. Filmy zostały przekazane Seniorom z Domu Całodobowej Opieki “Na Zaciszu” w Krynicznie oraz udostępnione na serwisie youtube by każdy mógł je obejrzeć.

        • Szkolny Konkurs Wiedzy o Polsce

              Dnia 8 maja odbył się w naszej szkole Konkurs wiedzy o Polsce, w którym brali udział uczniowie klas drugich i trzecich. Wszyscy uczestnicy wykazali się wiedzą na temat naszej ojczyzny oraz najbliższego otoczenia. Dziękujemy wszystkim za udział i życzymy dalszych sukcesów!

          Wyniki konkursu wśród klas drugich:

          1. Antoni Wizowski-Piguła kl. 2e

          2. Aurelia Pańków kl. 2d

          3. Jakub Brzeziński kl. 2a

          Wyniki wśród klas trzecich:

          1. Paulina Król kl. 3c

          2. Jakub Korobczak kl. 3e oraz Paweł Kompała kl. 3b

          3. Natalia Klemenczak kl. 3a

          Gratulacje!

          M. Pietrasik

        • "Z ekologią na Ty" - Dzień Zdrowego Śniadania w kl. 2A

          W ramach projektu "Z ekologią na Ty" w klasie 2A odbył się Dzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie w trakcie zajęć komponowali pyszne kanapki. Na talerzach pojawiły się warzywa, wędliny, sery, a także owoce. Dzięki dużej różnorodności i pomysłowości dzieci było kolorowo, a przede wszystkim zdrowo.

        • Interaktywna wystawa w KOSMOPARKU

                 26 kwietnia klasy 2a i 2d wybrały się na wycieczkę do Wrocławia na wystawę KOSMOPARK. Kosmiczna wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem.

          Uczniowie poczuli się jak prawdziwi astronauci. Mogli doświadczyć ekscytującej przygody, aktywnie biorąc udział w różnorodnych doświadczeniach. Można było zobaczyć prawdziwe stroje kosmonautów, modele rakiet oraz poznać symulatory lotu. Poza tym duże wrażenie zrobiła na dzieciach wirtualna wizyta na stacji kosmicznej. Interaktywna wystawa to świetny pomysł na odkrywanie wszechświata.

          A. Stańczyk

        • "Z ekologią na Ty" - ekowiersze

          Czy łatwo być poetą?

          Przekonali się o tym uczniowie z klasy 2d, którzy na zajęciach koła polonistycznego pisali wiersze o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Okazał się, że uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Zachęcamy do zapoznania się z ich twórczością.

          A. Stańczyk

    • Kontakty

  • Galeria zdjęć

      brak danych