Aktualności

        • Gminne Zawody Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Siatkówce

              Z ogromną dumą i radością informujemy, że drużyny Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej wygrały Gminne Zawody Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce!

          Rywalizacja dziewcząt:

          1 miejsce SP3 Środa Śląska

          2 miejsce SP1 Środa Śląska

          3 miejsce SP Szczepanów

          4 miejsce SP Ciechów

          5 miejsce SP Rakoszyce

          Rywalizacja chłopców:

          1 miejsce SP3 Środa Śląska

          2 miejsce SP Ciechów

          3 miejsce SP1 Środa Śląska

          4 miejsce SP Rakoszyce

          5 miejsce SP Szczepanów

          Obie drużyny rywalizowały z 4 zespołami i pokazały prawdziwy sportowy charakter, determinację oraz doskonałą grę zespołową!Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, zawodniczkom.

          Dziękujemy również kibicom za wsparcie!Teraz czas na kolejny etap – trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

          W. Ciszewski

        • Wyjście do Muzeum Regionalnego na warsztaty „Historia choinki”.

          Uczniowie klasy 3b wybrali się do Muzeum Regionalnego na ciekawe warsztaty. Uczestniczyli w zajęciach przybliżających tradycje bożonarodzeniowe oraz historię choinki. Podczas warsztatów poznali dawne zwyczaje oraz własnoręcznie przygotowali świąteczne ozdoby.

          A. Stańczyk

        • Kl. 4B na warsztatach w średzkim muzeum

              W dniu 23.01.2026 roku klasa 4b udała się do średzkiego muzeum na zajęcia, których tematem były gry i zabawy średniowieczne. Warsztaty prowadziła Pani Olga. Uczniowie świetnie się bawili, uważnie słuchali i całe zajęcia grali w nowe gry. Dowiedzieli się również o historii w starożytnych czasach.

          W. Bochnia

        • "Najładniejsza zakładka do książki'- konkurs dla uczniów kl. 1

          Uczniowie klas pierwszych po swojej pierwszej wizycie i lekcji w bibliotece szkolnej w ramach zajęć czytelniczych mieli do  wykonania zakładkę do książki.

          Rozstrzygniecie konkursu odbyło się 19.01.2026 r. Zakładki wykonało aż 40 uczniów z klas 1a,1b i 1c.

          Z racji tego, że wszystkie zakładki wykonane były na wysokim poziomie, nie wyłoniono miejsc.

        • Przedstawienie profilaktyczne dla klas 4-6

              28 stycznia uczniowie naszej szkoły brali udział w przedstawieniu profilaktycznym, które mówiło o hejcie i zapobieganiu temu niebezpiecznemu zjawisku. Przedstawienie przygotowała grupa artystyczna z Torunia.

          D. Kotuła

        • Z ekologią na Ty na kółku ekologicznym

          Uczniowie ze szkolnego koła ekologicznego w czasie ostatnich zajęć wykonali dwa zadania z ogólnopolskiego projektu "Z ekologią na Ty". Trzecioklasiści wspólnie opracowali "Regulamin Młodego Ekologa", zawierający zasady codziennego dbania o środowisko oraz wykonali zabawkami z materiałów wtórnych. Dzieci pracowały z dużym zaangażowaniem i wykazały się prawdziwą ekokreatywnością. :)

        • "Historia choinki" - warsztaty w średzkim muzeum

              Uczniowie klasy 3c wzięli udział w warsztatach "Historia choinki", które odbyły się w średzkim Muzeum Regionalnym. Trzecioklasiści wysłuchali ciekawej prelekcji na temat historii bożonarodzeniowego drzewka, a nastepnie zrobili ozdoby świąteczne, które z pewnością w grudniu pojawią się na ich domowych choinkach. 

          D. Dyjak-Baraniecka

        • Kl. 4a na warsztatach ceramicznych w średzkim muzeum

          W dniu 27 stycznia klasa 4a wraz z wychowawcą Marta Meusz wzięła udział w warsztatach ceramicznym w naszym średzkim Muzem🏺 uczniowie wzięli udział w prelekcji poświęconej ceramice następnie mieli możliwość stworzyć rzeczy użytku codziennego z gliny . Okazało się to nie lada wyzwaniem.

          M. Meusz

        • Klasa 2c w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej

                Dnia 27 stycznia uczniowie klasy 2c wzięli udział w warsztatach edukacyjnych pt. „Historia choinki”.  W tajniki dawnej kultury ludowej wprowadziła uczniów kustosz muzeum, pani Olga Saganowska. Opowiedziała o tradycyjnych słowiańskich ozdobach domowych – podłaźnikach. W części praktycznej dzieci samodzielnie wykonały ozdoby ze słomy, bibuły i sznurka, rozwijając swoją kreatywność i zdolności manualne.

          J. Boguniewicz

        • Bal karnawałowy dla uczniów kl. 1-3

          Dnia 26.01.2026 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 1-3. Sala wypełniła się kolorami, muzyką i radosną atmosferą, a dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w zabawie.

          O wspaniałą oprawę muzyczną zadbał rodzic jednego z uczniów - pan Łukasz Grabowiecki, któremu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc. Organizatorami balu były Joanna Kamińska oraz Marta Minda.

        • Warsztaty czekoladowe w klasie 1 b

                Uczniowie z klasy 1 B uczestniczyli dzisiaj w warsztatach czekoladowych. Dzieci dowiedziały się z czego robi się czekoladę, jakie są rodzaje tego słodkiego deseru oraz tego, gdzie rosną kakaowce. Wszyscy słuchali bardzo uważnie. Temat okazał się niezwykle ciekawy.

          Najwspanialej jednak było, kiedy dzieci przystąpiły do samodzielnego zrobienia czekolady. Wyszły wspaniałe. 

          B. Glazer

        • Ach, cóż to był za bal ... - kl. 1B

          Ślicznie udekorowana sala, przepiękne kostiumy i przebrania dzieci, muzyka, która porywała do tańca. Czego chcieć więcej?

          Uczniowie z klasy 1 b bawili się znakomicie. Szkoła jest wspaniała!

          B. Glazer

        • Kiermasze charytatywne - Gramy z WOŚP

                W dniach 19-23 stycznia w naszej szkole odbyły się kiermasze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dla dzieci z chorobami układu pokarmowego grały klasy 2a, 2b, 2c, 3a, 3b, 3c, 4a, 4b, 4c, 5a, 5b, 6a, 6b, 7a, 7c, 7d, 8a, 8b i 8c.

          Wspólnie uczniowie naszej szkoły zebrali 5994, 44 zł.

          Organizatorem kiermaszu był Samorząd Uczniowski. 

                                       Opiekunki SU: E. Leśnik, D. Dyjak-Baraniecka

        • 1B na warsztatach z robotyki

          23 stycznia uczniowie z klasy 1 b wzięli udział w zajęciach robotyki. Wszyscy z przejęciem i zaangażowaniem tworzyli z ulubionych klocków LEGO fantastyczne konstrukcje, które po podłączeniu do komputerów poruszały się i świeciły. Warsztaty z robotyki to wspaniała zabawa, która jak widać rozwija umiejętności konstrukcyjne i programistyczne.

        • Dni Patrona Szkoły - Władysława Broniewskiego

        • Zakończenie akcji "Mikołaj dla zwierząt"

          Dnia 22 stycznia członkowie szkolnej Ligi Ochrony Przyrody wraz Paniami Marią Zawadzką i Dorotą Dyjak-Baraniecką odwiedzili wrocławskie schronisko dla bezdomnych zwierząt. Przekazali dary zebrane w ramach akcji "Mikołaj dla zwierząt"- ponad 100 kg karmy, koce, ręczniki i zabawki. Celem wycieczki było uwrażliwienie uczniów na potrzeby i los bezdomnych zwierząt, zapoznanie się z działalnością schroniska oraz propagowanie idei adopcji.

        • Kreatywna nauka przez zabawę - robotyka w klasie 2C

               W dniu 22 stycznia uczniowie klasy 2c uczestniczyli w zajęciach z robotyki, podczas których konstruowali i programowali roboty z klocków Lego. Zajęcia rozwijały pomysłowość, logiczne myślenie oraz umiejętność pracy zespołowej. Dzieci chętnie realizowały zadania, poznając podstawy programowania w praktyce.

          J. Boguniewicz

        • Dyskoteka karnawałowa dla kl. 4-6 :)))

        • Spotkanie z trenerem judo w klasie 3c

               Uczniowie klasy 3c w ramach doradztwa zawodowego 19 stycznia wzięli  udział w zajęciach pokazowych, które poprowadził pan Sławomir Jach, trener judo i dwukrotny mistrz Polski w wadze ciężkiej. Dzieci z ciekawością słuchały prowadzącego zajęcia oraz z dużym zaangażowaniem wykonywały wszystkie ćwiczenia. 

          D. Dyjak-Baraniecka

        • Zajęcia judo w 1 b

          Uczniowie klasy 1b uczestniczyli dzisiaj w zajęciach pokazowych judo. Trener pokazał dzieciom podstawowe elementy judo takie jak przewroty, pady, uchwyty i trzymania. Wszyscy ćwiczyli z ogromnym zaangażowaniem. Zabawa była znakomita. A może to początek pięknej przygody, która potrwa wiele lat …

    • Kontakty

  • Galeria zdjęć

    • brak danych