"Dzień żaby" to święto ekologiczne, które ma na celu ochronę tych pożytecznych płazów oraz zwrócenie uwagi na ich rolę w przyrodzie.
Dziś na zajęciach w klasie 1a królowała literka Ż - jak żaba! Pierwszoklasiści rozmawiali o ciekawostkach na temat żab oraz obejrzeli film edukacyjny. Powstały piękne żabki wykonane techniką origami oraz modele przedstawiające cykl rozwoju żaby. Śpiewali również piosenkę "Była sobie żabka mała", a na wychowaniu fizycznym ćwiczyli żabie skoki.
J. Tomaszewska