Uczniowie klasy 3c wzięli udział w ważnej inicjatywie profilaktycznej „STOP-HEJT”, zorganizowanej przez Dom Kultury w Środzie Śląskiej. Celem akcji było zwrócenie uwagi na problem hejtu w sieci oraz kształtowanie postaw opartych na szacunku, empatii i odpowiedzialności za słowo.
Podczas wydarzenia trzecioklasiści z zainteresowaniem obejrzeli film „Za duży na bajki 3”, który w przystępny i poruszający sposób podejmuje temat relacji, przyjaźni i właściwego reagowania na krzywdę innych. Po powrocie do szkoły dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych, tworząc plakaty promujące życzliwość, akceptację i kulturę rozmowy bez hejtu.
Tego typu działania mają ogromną wartość edukacyjną — pomagają uczniom lepiej rozumieć emocje własne i innych, rozwijają kompetencje społeczne oraz budują świadomą postawę wobec problemów współczesnego świata cyfrowego.
D. Dyjak-Baraniecka