20.05.26r w naszej szkole odbył się Festiwal Nauki z biologii pod hasłem " Biologia uczy i bawi". Prowadzący spotkanie: Aleksandra Krotosik i Michał Lewandrowski zaprosili uczniów klas 4 oraz zaproszonych gości - Panią wicedyrektor Sylwię Kasprzycką-Żuk i nauczycieli przedmiotów do udziału w pokazie doświadczeń i hodowli przygotowanych przez uczniów klas starszych.
"Czy drożdże oddychają?", "Tęczowa kapusta", "Uciekające mleko", "Wybuchowa cytryna" to tylko przykłady doświadczeń, które pokazali uczniowie. Dziękujemy A.Krotosik, M. Szostakowi, K. Szostakowi, M. Drzwieckiemu, M. Kosmali, M.Lewandrowskiemu, M. Kalisz, H. Korobczak, N.Ścianie i J. Krząpie za ciekawe przygotowane doświadczenia. Natalia Kuzio przyniosła karaczana argentyńskiego, wylinkę węży i ciekawie opowiedziała o tajnikach ich hodowli. Leon Suliga zachęcał do hodowli rybek - czubaszek amurskich. Michał Podyma opowiadał o rosiczkach i udowodnił, że opieka nad roślinami jest równie ciekawa.
B. Bartoszewska-Bartula, M. Zawadzka