Aktualności

        • Festiwal Nauki z biologii

                 20.05.26r w naszej szkole odbył się Festiwal Nauki z biologii pod hasłem " Biologia uczy i bawi". Prowadzący spotkanie: Aleksandra Krotosik i Michał Lewandrowski zaprosili uczniów klas 4 oraz zaproszonych gości - Panią wicedyrektor Sylwię Kasprzycką-Żuk i nauczycieli przedmiotów do udziału w pokazie doświadczeń i hodowli przygotowanych przez uczniów klas starszych.

          "Czy drożdże oddychają?", "Tęczowa kapusta", "Uciekające mleko", "Wybuchowa cytryna" to tylko przykłady doświadczeń, które pokazali uczniowie. Dziękujemy A.Krotosik, M. Szostakowi, K. Szostakowi, M. Drzwieckiemu, M. Kosmali, M.Lewandrowskiemu, M. Kalisz, H. Korobczak, N.Ścianie i J. Krząpie za ciekawe przygotowane doświadczenia. Natalia Kuzio przyniosła karaczana argentyńskiego, wylinkę węży i ciekawie opowiedziała o tajnikach ich hodowli. Leon Suliga zachęcał do hodowli rybek - czubaszek amurskich. Michał Podyma opowiadał o rosiczkach i udowodnił, że opieka nad roślinami jest równie ciekawa.  

                                                         B. Bartoszewska-Bartula,  M. Zawadzka

        • "Moje odkrycie w Bibliotece"

          Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami gminnego konkursu plastycznego "Moje odkrycie w Bibliotece", który organizatorem była Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej.

          II miejsce - Tymoteusz Tarka, klasa 3c III miejsce - Maja Kąkol, klasa 3c Wyróżnienia: Natalia Jaśkiewicz 3b, Iga Sadowska 3c, Milena Wawrzyniak 3c, Karol Wasylkowski 1a

        • Podsumowanie projektu "Poznajemy nasze Łęgi Odrzańskie"

               Członkowie Ligi Ochrony Przyrody oraz "Koła ekologicznego" z klas 3a, 3b, 3c, 7d i 8a wzięli dziś udział w wycieczce w ramach projektu " Poznajemy nasze Łęgi Odrzańskie". Rejs statkiem po Odrze, warsztaty ekologiczne, gra terenowa oraz wspólna integracja przy ognisku to świetne podsumowanie całorocznej pracy. Wraz z młodymi ekologami piękno nadodrzańskiej przyrody podziwiały Panie: Maria Zawadzka, Marlena Kopiec i Dorota Dyjak-Baraniecka.

                                                                          D. Dyjak-Baraniecka 

        • Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas II-III

          19 maja czworo uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym dla klas II- III pod hasłem „Ortografia trudna, ale nie nudna”. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Środzie Śląskiej.
          Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy Szkolnego Konkursu Ortograficznego: Natalia Bucha (2c), Miłosz Lewandrowski (2c), Mikołaj Zięcina (3c), Tymoteusz Tarka (3c).

        • Pierwsze wybory kl. 1B do Samorządu Uczniowskiego

               21 maja uczniowie klasy 1 b zagłosowali po raz pierwszy w wyborach do samorządu szkolnego. Dzieci oddały głosy na swoich kandydatów, których mogły poznać z plakatów wyborczych. To wydarzenie pokazało pierwszoklasistom, że mają realny wpływ na sprawy szkolne, które dotyczą ich samych, i było pierwszą okazją do obrania własnego stanowiska i stanięcia po stronie wybranego kandydata.
                                                                                                                                                    

                B. Glazer

        • Wybory do SU !!!

        • Klasa 3c na spotkaniu autorskim

               Uczniowie klasy 3c wzięli udział w wyjątkowym spotkaniu autorskim z Panem Pawłem Beręsewiczem, autorem książek dla dzieci oraz młodzieży, tlumaczem, a wcześniej nauczycielem języka angielskiego. Trzecioklasiści poznali tajniki warsztatu pisarza oraz jeggo twórczość. Całe spotkanie przebiegało w bardzo miłej, sprzyjającej wymianie zdań i zadawaniu twórczych pytań atmosferze. 

               Dla trzecioklasistów było to jednocześnie klasowe pożegnanie z ukochaną Biblioteką, do której systematycznie uczęszczali przez ostatnie trzy lata. "Cytrynki' wraz z wychowawczynią, Panią Dorotą Dyjak- Baraniecką, bardzo dziękują za wszystkie lekcje czytelnicze, niezwykle ciekawe spotkania z podróżnikami oraz pisarzami, w których mogli dzięki gościnności BP uczestniczyć .

                                                                    D. Dyjak - Baraniecka 

        • Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego kl. 7-8

          20 maja odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas 7-8. Brało w nim udział 28 uczniów z 11 szkół podstawowych z powiatu średzkiego. Naszą szkołę reprezentowały Anna Choroszczak, Marta Kaźmierczak oraz Małgorzata Szymczyk. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności językowych, w związku z czym wyłonienie zwycięzców okazało się niełatwe.

        • Wybory do SU

          Trwa kampania wyborcza do nowego Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiamy pełną listę kandydatów. Wybory odbędą się 21 maja.

        • Roztanczone Święto Skarbów Średzkich :)

               W dniu 17 maja w średzkim parku odbyła się druga edycja Święta Skarbów Średzkich, którego organizatorem był Powiat Średzki. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klas 2a, 2b, 3b i 3c. Dziewczynki z koła tanecznego, prowadzonego przez Panie Magdalenę Błach i Ewelinę Łysik-Woś, zaprezentowały piękny taniec. Na scenie mogliśmy też zobaczyć uzdolnioną wokalnie Natalię Jaśkiewicz. 

          M. Błach, E. Łysik-Woś

        • Wygrana Piotra i Leona podczas Święta Skarbów Średzkich

          W niedzielę, 17 maja podczas 2. edycji Święta Skarbów Średzkich odbył się konkurs wiedzy o Skarbie Średzkim i historii Środy Śląskiej. Konkurs miał charakter drużynowy, w którym oprócz reprezentacji naszej szkoły wystąpili też uczniowie z SP1 w Środzie Śląskiej, SP w Rakoszycach oraz PZS nr 1 w Środzie Śląskiej. Naszą szkołę reprezentowali Piotr Basa i Leon Suliga z klasy 6a.

        • Akcja LOP dla "Bezbronnych Sierściuchów"

                Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej  pomyślnie zakończyła się zbiórka darów dla zwierząt z fundacji "Bezbronne Sierściuchy". Organizatorem akcji była Liga Ochrony Przyrody, która po raz kolejny pokazała, jak wielką siłę mają wspólne działanie i otwarte serca. Akcja miała nie tylko wymiar pomocowy, ale również ogromną wartość edukacyjną. Takie inicjatywy uczą empatii, wrażliwości i bezinteresownej pomocy, a także budują świadomość, że każdy z nas może mieć realny wpływ na poprawę losu bezdomnych zwierząt.

          Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły zbiórkę. Razem pokazaliśmy, że los zwierząt nie jest nam obojętny. 

                                                              Opiekunka LOP,  D. Dyjak-Baraniecka

        • Klasowa wycieczka 5C i 6B :)

          Wycieczka Biskupin - Kruszwica - Gniezno. Klasy dobrane znakomicie 5c i 6b - grzeczne, kulturalne i nawet edukacyjnie zaangażowane. Duża dawka edukacji historycznej z wyjątkowymi przewodnikami, wyśmienite warunki zakwaterowania z bazą rozrywkową, radosna zabawa i dobrani wspaniali🙂 opiekunowie, stworzyły niezapomnianą wycieczkę z której dzieci nie chciały wracać a nauczyciele nie byli wykończeni i tryskali humorem tak jak dzieci.

        • Egzaminacyjne zmagania z językiem angielskim :)

        • Egzaminy kl. 8 z j. polskiego czas zacząć!!!

        • Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Fotograficznego

          W naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Fotograficzny „Przyroda wokół nas”, którego celem było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i fotograficznych wśród uczniów.

          Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie z zaangażowaniem przygotowali fotografie przedstawiające krajobrazy, rośliny, zwierzęta oraz ciekawe zjawiska przyrodnicze. Wszystkie prace wyróżniały się pomysłowością, kreatywnością oraz dużą wrażliwością artystyczną.

        • Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce kl. III

               Z radością podsumowujemy Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce, który w naszej szkole zorganizowały Magdalena Błach, Justyna Tomaszewska, Ewelina Łysik-Woś. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział, zaangażowanie i wysoki poziom wiedzy.

          Gratulujemy laureatom oraz składamy podziękowania nauczycielom i opiekunom za przygotowanie uczestników. Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy promować wiedzę o Polsce oraz postawy patriotyczne.

          Gratulujemy Tymonowi Tarce za zajęcie I miejsca.

          Serdeczne podziękowania kierujemy również do sponsorów za okazane wsparcie, życzliwość i pomoc w organizacji konkursu.Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej, Poleasingowe.pl , AGD Dyszewski , Petrol i inni.

          M. Błach

        • III Przegląd Piosenki Patriotycznej - piękna tradycja SP nr 3

          Muzycznie i patriotycznie - tak 6.05.2026r. przebiegał III Przegląd Piosenki Patriotycznej „Dla Ciebie, Polsko” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Środzie Śląskiej.

          Uczniowie klas 1-8 śpiewając przepiękne pieśni patriotyczne, uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, wyrazili swoje przywiązanie do ojczyzny, patriotyzm i szacunek dla wszystkich, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju. Wzruszające nuty wybrzmiały trzykrotnie dla wszystkich uczniów szkoły, a po południu przysłuchiwać się im mogli również zaproszeni goście, rodzice oraz mieszkańcy naszego miasta, których przywitała p. dyrektor Emilia Latos. Na scenie Domu Kultury w Środzie Śl. mogliśmy usłyszeć talent wokalny uczniów klasy 3b i 3c oraz solistów z klas 1-3: Mai Kąkol, Emilii Leśnik, Alicji Szumigaj, Natalii Jaśkiewicz, Ewy Buchy, Natalii Buchy, Marianny Regulskiej, Igora Pośpiecha, Mikołaja Zi

    • Kontakty

  • Galeria zdjęć

    • brak danych