Aktualności

        • ZAPRASZAMY :)

          godz. 9:00 - apel dla klas 1-3

          godz. 11:00 - apel dla klas 4-8

        • Przedostatni dzień szkoły uczniów z kl. 1b :)

          Zasłużony odpoczynek

          Przedostatni dzień szkoły był dla uczniów klasy 1 b czasem na odpoczynek. Dzisiaj były tylko spacerki i duże lody.

          B. Glazer

        • 5. lecie Domu Dziennej Opieki "Senior +"

          Dnia 24 czerwca 5. rocznicę istnienia obchodził Dom Dziennej Opieki "Senior +" w Środzie Śląskiej. Było nam bardzo miło uczestniczyć w tej wyjątkowej uroczystości. Życzenia oraz podziękowanie za współpracę osobiście miały przyjemność przekazać pani wicedyrektor Magdalena Ryniewicz oraz pani Dorota Dyjak-Baraniecka.

        • Spotkanie uczniów z kl. 1b z książką :)

          Uczniowie z klasy 1b zrealizowali ostatnie zadanie z projektu "Z ekologią na TY"- SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

          Pani Anna Maziarko, mama jednego z uczniów, przyjęła zaproszenie od klasy 1b i zgodziła się przeczytać dzieciom książkę. Była to lektura "Drzewo do samego nieba". Po wysłuchaniu treści dzieci uczestniczyły w pogadance o drzewach i wykonały różnorodne zadania. Były zachwycone taką formą pracy.

          B. Glazer

        • Matemattyka w terenie w kl. 1b :)

          Praktycznie znaczy skutecznie

          Uczniowie klasy 1b podczas lekcji matematyki uczyli się dokonywać pomiarów. Mierzyli długości, szerokości, wysokości i obwody różnych obiektów. Z jakim zaangażowaniem pracowali!

          B. Glazer

        • Podsumowanie szkolnych konkursów i zawodów w kl. 4-8

             22 czerwca, podczas apelu podsumowano wyniki szkolnych konkursów i zawodów. Nagrodzono uczniów klas 4-8, którzy podjęli wyzwanie i wystartowali w tym roku szkolnym w konkursach artystycznych, przedmiotowych i licznych zawodach sportowych.

          Wielu z nich poznało smak zwycięstwa i otworzyło sobie w ten sposób drzwi do kolejnych sukcesów. Jesteśmy z nich ogromnie dumni.

          S. Kasprzycka-Żuk

        • Dzień Pustej Klasy 2C i 3A :)

          19 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Pustej Klasy. To inicjatywa, podczas której, edukacja zamiast w czterech ścianach klasy odbywa się na świeżym powietrzu.

          W tym roku zajęcia łączące naukę z zabawą odbyły się pod hasłem ,,Z ekologia na Ty". Podczas integracyjnego wyjścia klasy 2c i 3a uczniowie wykonali zadania związane z ekologia. Nie zabrakło również czasu na wspólną zabawę.

        • Z wizytą w Domu Całodobowej Opieki w Krynicznie

                22 czerwca uczniowie z naszej szkoły odwiedzili pensjonariuszy z Domu Całodobowej Opieki w Krynicznie. Uczniowie zaprezentowali Seniorom program artystyczny poświęcony życiu i twórczości patrona szkoły, którym jest Władysław Broniewski.  W tym roku był on także patronem naszej corocznej akcji pt. Poczytajmy Seniorom. 

          Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze, a młodzież z dużym zaangażowaniem recytowała wybrane utwory poety oraz przybliżyła najważniejsze wydarzenia z jego życia.

          Seniorzy z zainteresowaniem wysłuchali przygotowanego programu, nagradzając młodych artystów brawami. Występ był nie tylko okazją do popularyzowania twórczości jednego z najwybitniejszych polskich poetów, ale również do integracji międzypokoleniowej i wspólnego przeżywania wartości płynących z literatury.

          W trakcie spotkania zostały także zaprezentowane wiersze napisane przez młodzież w ramach I szkolnego konkursu pt. Jeden wiersz dla Seniora. 

          Wizyta dostarczyła wielu wzruszeń zarówno seniorom, jak i uczniom, pozostawiając po sobie piękne wspomnienia oraz chęć kolejnych spotkań, które są naszą tradycją gdyż Seniorów odwiedzamy już od 5 lat.

           

          Serdecznie dziękujemy uczniom - Michałowi Lewandrowskiemu, Mikołajowi Lewandrowskiemu, Miłoszowi Lewandrowskiemu, Julii Krząpie, Nikoli Muchorowskiej, Igorowi Hamkało, Adamowi Strzeleckiemu i Wiktorowi Galasińskiemu za wzruszające występy. Chcemy podziękować także właścicielom Domu Całodobowej Opieki w Krynicznie "Na Zaciszu" za współfinansowanie nagród dla uczniów.

          A. Wasylkowska

        • Apel 22 czerwca - nagrody i podziękowania

          22 czerwca na apelu szkolnym wręczono dyplomy i nagrody za aktywność prozdrowotną rodzinną z cyklu "Rodzino Trzymaj Formę" integrującą naszą szkolną społeczność na poziomie międzypokoleniowym, ponieważ uczestniczą w tej imprezie rodzice, uczniowie i nauczyciele.

          Promujqc osoby życzliwe i pomagające innym, nagrodzono Wyróżnieniem Rzecznika Praw Ucznia, uczniów, którzy otrzymali najwięcej głosów w szkolnej akcji "Na kogo mogę liczyć".

        • Pierwszaki na spotkaniu z dinozaurami :)

          19 czerwca uczniowie klas pierwszych wzięli udział w wycieczce do Lubina. Odwiedzili tam Park Dinozaurów.

          Dzieci miały okazję zobaczyć sylwetki tych potężnych prehistorycznych gadów, porównać ich wzrost do swojego, sprawdzić, jak to jest wykluć się z jajka. Uczniowie zabawili się
          w paleontologów i przeczesywali ogromne połacie piachu w poszukiwaniu szkieletów dinozaurów.

          W lubińskim parku zobaczyli też zwierzęta żyjące współcześnie, takie jak: żubry, lamy, krowy, króliczki, kozy, pawie, sowy, czaple i mnóstwo innych.

          Dzieci wędrowały szlakiem pomników przyrody i zobaczyły niektóre spośród 15 rosnących na terenie parku w tym: platan klonolistny, olchę czarną, topolę czarną oraz robinię akacjową.

          Na koniec wycieczki były lody i zabawy na placu zabaw.

          B. Glazer

        • Wycieczka pierwszaków do lasu w Miękini :)

          22 czerwca uczniowie klas 1a,1b,1c wybrali się na wycieczkę do do lasu w Nadleśnictwie Miękinia. Dzieci mogły zobaczyć szkółkę leśną i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Pan leśniczy przekazał uczniom wiele informacji na temat roślin i zwierząt, które można spotkać w lesie.

          Mnóstwo radości sprawiło pieczenie kiełbasek oraz zabawy w przygotowanym to tego miejscu.

        • SUKCES UCZNIÓW KLAS II i III W OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE „OLIMPUSEK”

                 W dniach 25 – 26 – 27 marca 2026 roku uczniowie klas II i III wzięli udział w sesji wiosennej Ogólnopolskiej Olimpiady „Olimpusek” z języka polskiego, matematyki oraz z j. angielskiego. Z wielką radością i dumą informujemy o wynikach naszych uczniów.

          Największy sukces osiągnęła Ewa Bucha z klasy 3a uzyskując tytuł laureatki z języka polskiego.

          Najlepsze wyniki uczniów w naszej szkole:

          J. angielski – w kategorii klas drugich:

          1.Natalia Bucha, kl. 2c

          2.Igor Podyma, kl. 2b

          3.Zlata Maslak, kl. 2c

          J. angielski – w kategorii klas trzecich:

          1. Mark Paszewski, kl. 3a

          2. Tymoteusz Tarka, kl. 3c

          3. Ewa Bucha, kl. 3a

          J. polski – w kategorii klas drugich:

          1. Zlata Maslak, kl. 2c

          2. Miłosz Lewandrowski, kl. 2c

          3. Natalia Bucha, kl. 2c

          J. polski w kategorii klas trzecich:

          1. Ewa Bucha, kl. 3a – tytuł laureata

          2. Tymoteusz Tarka, kl. 3c

          3. Hanna Kułaga, kl. 3c

          Matematyka – w kategorii klas drugich:

          1. Nela Honc, kl. 2c

          2. Igor Podyma, kl. 2b

          3. Leon Rudek, kl. 2b

          Matematyka – w kategorii klas trzecich:

          1. Tymoteusz Tarka, kl. 3c

          2. Kornel Grad, kl.3a

          3. Igor Pośpiech, kl. 3c

          Każdy został uhonorowany dyplomem uznania. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom olimpiady i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach olimpiady. Dziękujemy również rodzicom i nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu.

          Olimpusek(1).pdf

          J. Boguniewicz

        • Międzynarodowa Akcja "Czytanie na Polanie" :)

          #MiędzynarodawaAkcjaCzytanieNaPolanie💚

          Uczniowie z klas 1-3 już kolejny raz wzięli udział w Międzynarodowej akcji " Czytanie na Polanie".📖📚 Na pięknej polanie przy naszej szkole dzieci z wielkim zainteresowaniem czytały ulubione książki.

          Akcja sprawiła radość uczestnikom, którzy na pewno w przyszłym roku chętnie ją powtórzą.💚

        • Dzień Pustej Klasy czyli z "Ekologią na ty" w klasach 3b i 3c

              19 czerwca uczniowie klas 3b i 3c wzięli udział w obchodach Dnia Pustej Klasy. Trzecioklasiści wykonywali zadania z projektu  „Z ekologią na Ty”. Tego dnia tradycyjne lekcje zostały przeniesione poza mury szkoły, aby dzieci mogły uczyć się poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą, aktywność ruchową oraz twórcze działania na świeżym powietrzu.

          Podczas zajęć uczniowie uczestniczyli w zabawach i grach ruchowych, które dostarczyły im wiele radości i pozytywnej energii. Przebywanie na świeżym powietrzu sprzyjało dobremu samopoczuciu i zachęcało do aktywnego spędzania czasu.

          Ważnym elementem dnia była również obserwacja przyrody.  Rozmowy na temat ochrony przyrody oraz znaczenia ekologicznych zachowań pozwoliły uczniom utrwalić wiedzę zdobytą podczas realizacji programu.

          Inspiracją do działań artystycznych stały się obserwacje otaczającej przyrody. Uczniowie wykonywali prace plastyczne z wykorzystaniem naturalnych materiałów, takich jak liście, trawy czy drobne gałązki. Powstały kolorowe kompozycje i obrazy ukazujące piękno przyrody oraz pomysłowość młodych artystów. Działania te rozwijały wrażliwość estetyczną, kreatywność oraz szacunek do środowiska naturalnego.

          Dzień Pustej Klasy był dla uczniów nie tylko okazją do nauki w nietypowy sposób, ale także do budowania więzi z przyrodą i kształtowania postaw proekologicznych. Wspólnie spędzony czas na świeżym powietrzu pokazał, że nauka może odbywać się wszędzie, a kontakt z naturą dostarcza wielu cennych doświadczeń i inspiracji.

                                                                           D. Dyjak-Baraniecka 

        • Zającia warcabowe w klasach 3b i 3c

          W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas 3b i 3c z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach koła warcabowego, prowadzonych przez panie Dorotę Dyjak-Baraniecką i Agatę Stańczyk.

          Przez cały rok dzieci poznawały zasady gry, doskonaliły swoje umiejętności oraz rozwijały strategiczne myślenie. Warcaby to nie tylko ciekawa forma spędzania czasu, ale przede wszystkim doskonałe narzędzie edukacyjne. Gra uczy logicznego myślenia, przewidywania konsekwencji własnych decyzji, koncentracji uwagi, cierpliwości oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Rozgrywki wymagają także przestrzegania zasad fair play, szacunku dla przeciwnika i umiejętności radzenia sobie zarówno z wygraną, jak i porażką.

        • Rozdanie nagród uczniom kl. 1-3

               Zbliża się koniec roku szkolnego, więc czas na podsumowania.

          Uczniowie klas 1-3 otrzymali dyplomy i nagrody za udział w konkursach w II półroczu roku szkolnego 2025/26. Mamy bardzo wielu zdolnych uczniów, którzy chętnie i z dużym zaangażowaniem biorą udział wkonkursach. Należy im się za to nagoda :)

          Gratulujemy wszystkim naszym "milusińskim".

        • Spotkanie z policją

          W czwartek 18 czerwca uczniowie klas 1-3 spotlaki się z przedstawicielami średzkiej policji. Odbyła się pogadanka dotycząca bezpieczeństwa pdczas wakacyjnych zabaw i wyjazdów.

        • Sportowe sukcesy naszych uczniów :)

               Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej osiągnęli w roku szkolnym 2025/2026 wysokie wyniki sportowe, które są efektem systematycznej pracy, zaangażowania oraz sportowej pasji uczniów.
          Młodzież szkoły z dużym poświęceniem reprezentowała placówkę w licznych zawodach na szczeblu gminnym, powiatowym oraz wojewódzkim.
          Każde zawody były wymagające i stały na wysokim poziomie sportowym, co dodatkowo podkreśla wartość osiągniętych wyników. Uczniowie wykazywali się ogromną wolą walki, determinacją oraz odpowiedzialnością za drużynę, często rywalizując z bardzo dobrymi zawodnikami.
          Na szczególne uznanie zasługuje ich zaangażowanie, gra zespołowa oraz wzajemne wsparcie, które wielokrotnie decydowały o końcowym sukcesie.
          Osiągnięte wyniki są powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej i stanowią motywację do dalszego rozwijania sportowych pasji oraz doskonalenia umiejętności w kolejnych latach.
          Te sukcesy, nie odbyłyby się bez zaangażowania i pasji nauczycieli wychowania fizycznego: Pani Zuzanny Bławat, Pani Anny Tuligłowicz, Pana Wojciecha Bochni, Pana Wojciecha Ciszewskiego i Pana Dariusza Kotuły, którzy motywowali i prowadzili uczniów do jak najlepszych sukcesów sportowych.


          Igrzyska Młodzieży Szkolnej (IMS)
          Gminne – Igrzyska Młodzieży Szkolnej
          Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców – 2 miejsce
          Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców – 1 miejsce
          Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt – 1 miejsce
          Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców – 1 miejsce
          Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt – 1 miejsce
          Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce 3x3 chłopców – 1 miejsce
          Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce 3x3 dziewcząt – 3 miejsce
          Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców – 1 miejsce
          Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt – 1 miejsce


          Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lekkoatletyce:
          Hubert Sysiak - 2 miejsce, skok w dal.
          Hubert Sysiak - 2 miejsce, bieg na 300m.
          Nikola Wawrzyniak - 1 miejsce, pchnięcie kulą.
          Alicja Domaradzka - 3 miejsce, bieg na 600m.
          Iga Pryłowska - 3 miejsce, bieg na 100m.
          Łucja Stelmach - 1 miejsce, bieg na 600m.
          Helena Wysocka - 1 miejsce, bieg na 100m.
          Helena Wysocka - 1 miejsce, skok w dal.
          Sztafeta dziewcząt 4x100 m - 1 miejsce.
          Sztafeta chłopców 4x100 m - 2 miejsce.


          Powiatowe – Igrzyska Młodzieży Szkolnej
          Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców – 1 miejsce
          Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt – 2 miejsce
          Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców – 1 miejsce
          Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt – 3 miejsce
          Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce 3x3 chłopców – 1 miejsce
          Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce 3x3 dziewcząt – 3 miejsce
          Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców – 1 miejsce
          Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt – 2 miejsce
          Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej chłopców – 2 miejsce


          1/4 wojewódzkie – Igrzyska Młodzieży Szkolnej
          1/4 Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców – 3 miejsce
          Igrzyska Dzieci


          Gminne – Igrzyska Dzieci
          Gminne Igrzyska Dzieci w piłce nożnej chłopców – 1 miejsce
          Gminne Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej chłopców – 2 miejsce
          Gminne Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt – 1 miejsce
          Gminne Igrzyska Dzieci w piłce siatkowej chłopców – 1 miejsce
          Gminne Igrzyska Dzieci w piłce siatkowej dziewcząt – 2 miejsce
          Gminne Igrzyska Dzieci w koszykówce chłopców – 1 miejsce


          Powiatowe – Igrzyska Dzieci
          Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce nożnej chłopców – 2 miejsce
          Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce siatkowej chłopców – 1 miejsce
          Powiatowe Igrzyska Dzieci w koszykówce chłopców – 1 miejsce
          Powiatowe Igrzyska dzieci w trójboju lekkoatletycznym klas 3 - 2 miejsce
          Powiatowe Igrzyska Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt – 2 miejsce


          1/4 wojewódzkie – Igrzyska Dzieci
          1/4 Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w koszykówce chłopców – 3 miejsce


          Pływanie


          Styl dowolny
          Igor Jadach 25 m styl dowolny chłopców klasa 4 – 1 miejsce
          Paweł Leginowicz 25 m styl dowolny chłopców klasa 4 – 2 miejsce
          Adam Sidorowicz 50 m styl dowolny chłopców klasy 5–6 – 3 miejsce
          Magdalena Ziębikiewicz 50 m styl dowolny dziewcząt klasy 7–8 – 3 miejsce
          Paweł Szaro 50 m styl dowolny chłopców klasy 7–8 – 3 miejsce
          Styl grzbietowy
          Igor Jadach 25 m styl grzbietowy chłopców klasa 4 – 1 miejsce
          Paweł Leginowicz 25 m styl grzbietowy chłopców klasa 4 – 2 miejsce
          Piotr Leginowicz 25 m styl grzbietowy chłopców klasa 4 – 3 miejsce
          Leon Suliga 50 m styl grzbietowy chłopców klasy 5–6 – 3 miejsce
          Magdalena Ziębikiewicz 50 m styl grzbietowy dziewcząt klasy 7–8 – 3 miejsce
          Kornel Pichowicz 50 m styl grzbietowy chłopców klasy 7–8 – 1 miejsce
          Styl klasyczny
          Klaudia Szaro 50 m styl klasyczny dziewcząt klasy 5–6 – 3 miejsce
          Adam Sidorowicz 50 m styl klasyczny chłopców klasy 5–6 – 1 miejsce
          Milena Sławska 50 m styl klasyczny dziewcząt klasy 7–8 – 2 miejsce
          Nikola Wawrzyniak 50 m styl klasyczny dziewcząt klasy 7–8 – 1 miejsce
          Styl motylkowy
          Konrad Szostak 25 m styl motylkowy kat. Open – 3 miejsce
          Sztafety
          4x25 m styl dowolny chłopców klasy 4–6 – 2 miejsce
          4x25 m styl dowolny dziewcząt klasy 4–6 – 3 miejsce
          4x50 m styl dowolny chłopców klasy 7–8 – 1 miejsce
          4x50 m styl dowolny dziewcząt klasy 7–8 – 2 miejsce

          sportowe_sukcesy.pdf

          W. Bochnia

        • Dzień Pustej Klasy w 6B :)

          6B w zmaganiach międzyklasowych w Dniu Pustej Sali. Ciekawy format zajęć poza klasami w których działamy cały rok. Przyjemne z pożytecznym. Piękne okoliczności naszego szkolnego zielonego terenu zamiast czterech ścian i przygotowane zajęcia z geografii i nie tylko oraz nauki pierwszej pomocy, które mogq się przydać a nawet uratować życie.

    • Kontakty

  • Galeria zdjęć

    • brak danych