Aktualności

        • Ósmoklasiści w świecie nowoczesnego biznesu! Wycieczka zawodoznawcza w Dniu Pustej Klasy

              W piątek, 19 czerwca, kiedy sale lekcyjne opustoszały, reprezentanci naszych klas 8 zamiast w ławkach, spędzili czas niezwykle aktywnie! W ramach doradztwa zawodowego udali sięna wyjątkową wycieczkę zawodoznawczą do Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości 🏢 pod opieką pań Marty Gonery i Jolanty Cirko.

          Co działo się na miejscu? 🔎👇

          🏢 W sercu lokalnej przedsiębiorczości Pani menedżer Elżbieta Gubała w profesjonalny  i bardzo ciekawy sposób przybliżyła młodzieży historię i cele działania Inkubatora. Uczniowie dowiedzieli się, że to nowoczesne miejsce jest prawdziwym domem dla dynamicznych firm, bazą usług rozwojowych oraz przestrzenią wspierającą lokalny rynek pracy.

          ✈️ Z wizytą u globalnego giganta – firma XEOS Ogromną atrakcją było spotkanie  z przedstawicielami firmy XEOS – jednego z najnowocześniejszych na świecie centrów serwisowych komercyjnych silników lotniczych! 🛠️🛫 Nasi ósmoklasiści dowiedzieli się:

          • 🗣️ Jakie kompetencje ceni współczesny pracodawca (kluczem do sukcesu jest język angielski!).
          • 📝 Jak wyglądają zasady rekrutacji i strategia HR.
          • 📈 Co najważniejsze – brak wcześniejszego doświadczenia w lotnictwie nie skreśla szans na start! Firma stawia na młode talenty i chętnie szkoli swoich pracowników.

          🧠 Quiz, nagrody i poczęstunek! Na zakończenie spotkania uczniowie wzięli udział w quizie wiedzy o lotnictwie, a najlepsi otrzymali upominki! 🎁 Każdy uczestnik wrócił do szkoły bogatszy o praktyczne fiszki do nauki specjalistycznego języka angielskiego. Wizytę zwieńczyło pamiątkowe zdjęcie 📸 oraz pyszny poczęstunek i kupony zniżkowe, które ufundowała Piekarnia-Cukiernia FAMILIJNA w Środzie Śląskiej! 🥐☕

          ✨ Krok w stronę przyszłości

          To było niezwykle pouczające wyjście, które z pewnością pomoże naszym Ósmoklasistom w świadomym i odważnym planowaniu dalszych ścieżek edukacyjnych i zawodowych. 🎯

          🤝 Serdecznie dziękujemy Średzkiemu Inkubatorowi Przedsiębiorczości, prelegentom z firmy XEOS za inspirujące spotkanie, a Piekarni-Cukierni FAMILIJNA za pyszne wsparcie! Liczymy na dalszą, tak owocną współpracę w kolejnych latach! 👋🍏

          wycieczka_zawodoznawcza_kl._8.pdf

          Zespół Doradztwa Zawodowego

        • Rodzino Trzymaj Formę

          16 czerwca na naszej hali sportowej jak każdego roku w czerwcu spotkały się rodziny naszej szkoły w cyklicznej imprezie integracyjno sportowej o podłożu promującym aktywny styl życia i łączność pokoleń w rodzinie i naszej szkolnej społeczności. Nazwałem tą imprezę "Rodzino Trzymaj Formę" i w tym duchu kolejny raz spotkaliśmy się by razem przeprowadzić rozgrzewkę oraz zagrać mecz piłki ręcznej rodzice - uczniowie. Rodzice wygrali w tym roku, ale chwalili postęp naszych dzieci, które znają bo biorą w naszych spotkaniach sportowych udział w większości kolejny już raz.

        • Bal ósmoklasistów :)

        • Wielki sukces naszych uczennic :)

          Dnia 9 czerwca w naszej szkole gościliśmy Panią Kierownik KRUS, Anitę Ochej - Hamkało oraz Panią Monikę Danielską, które wręczyły nagrody oraz dyplomy Emilce Leśnik z klasy 3c oraz Agatce Kołodziejczak z klasy 6a za zajęcie II miejsca w regionalnym konkursie plastycznym "Wioski bez troski".

        • Przedstawienie "Za osmą górą" :)

                   W czwartek 11 czerwca o godz. 17:00 na scenie średzkiego Domu Kultury można było obejrzeć przedstawienie "Za ósmą górą" w wykonaniu szkolnego koła teatralnego. Reżyserem spektaklu jest Pani Dyrektor Emilia Latos. Młodzi adepci aktorstwa z klas trzecich, piątych, szóstych i siódmych spisali się znakomicie. W piątek przedstawienie zostało zaprezentowane uczniom klas I-III naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej nr 1 i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

          Oto obsada przedstawienia:

          Bajarka - Zuzanna Żurek (kl. 7d),

          Kmieć - Wojciech Bedliński (kl. 7d),

          Królowa - Julia Krząpa (kl. 7b),

          Królewna - Agnieszka Peryga (kl. 5c),

          Król - Jakub Lemparty (kl. 5c),

          Królewicz - Daniel Lemparty (kl. 3c),

          Smok A - Wojciech Kosmala (kl. 6c),

          Smok B - Oliwia Głodek (kl. 5c),

          Widzowie - Maja Kąkol, Emilia Leśnik (kl. 3c),

          Młodych aktorów wspierał jako sufler ich bardziej doświadczony kolega, Michał Kąkol (kl. 8c).

          E. Latos

        • Turniej Chemiczny dla klas 7

          9 czerwca świętowaliśmy w Trójce Dzień Chemika. W organizację II edycji Turnieju Chemicznego zaangażowali się uczniowie z dwóch kół: chemicznego, prowadzonego przez panią Sylwię Kasprzycką-Żuk i fotograficzno-filmowego, którego opiekunem jest pan Wojciech Ciszewski.

          W zmaganiach turniejowych wzięli udział siódmoklasiści. Każdą klasę reprezentowała czteroosobowa drużyna. Pytania i zadania opracowała Alexandra Krotosik, która wspólnie z Michałem Lewandrowskim prowadziła turniej. Zadania były bardzo ciekawe, o zróżnicowanym poziomie trudności. Wymagały nie tylko wiedzy i umiejętności chemicznych, ale także dobrej współpracy całej drużyny. Pozytywnie nastawieni uczestnicy z zaangażowaniem przystępowali do rozwiązywania każdego zadania.

        • Mistrzostwa powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym klas III i IV

               Dnia 12 czerwca  odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym. Uczniowie rywalizowali w biegu na 60 metrów, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Wielkie brawa dla naszych Wicemistrzów z klas trzecich oraz czwartoklasistów, którzy zajęli wysokie czwarte miejsce.

          Organizatorami zawodów była Szkoła Podstawowa nr 1 w Środzie Śląskiej. Opiekunkami naszych młodych sportowców były Panie Dorota Dyjak-Baraniecka i Zuzanna Bławat.

                                                                            D.Dyjak-Baraniecka 

        • Spotkanie z podróżnikiem :)

          W piątek 12 czerwca klasy 2a i 2c uczestniczyły w Bibliotece Publicznej w niezwykle interesującym spotkaniu z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim. Tematem spotkania była „Afryka Kazika".

          Pan Boleslaw opowiadał o swoich podróżach po Afryce. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wyjątkowe pamiątki przywiezione z Afryki i poznać ciekawostki dotyczące tego kontynentu.

        • MAŁY RATOWNIK !

                Dnia 10 czerwca uczniowie klas trzecich wzięli udział w zajęciach "Mały Ratownik", które przeprowadziły Panie Justyna Tomaszewska i Dorota Dyjak-Baraniecka. Głównym ich celem było przypomnienie oraz utrwalenie zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

          Trzecioklasiści byli bardzo zainteresowani tematem, wykazali się dużą wiedzą na temat profilaktyki wypadków i podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. 

          D. Dyjak-Baraniecka

        • Turniej Gry w Dwa Ognie

          3 czerwca odbył się Turniej Gry w Dwa Ognie, który został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski dla uczniów klas drugich przez Samorząd Uczniowski.

          Są to wyjatkowe rozgrywki, gdyż wystepują w nich drużyny mieszane. Uczniowie klas drugich łączą swoje siły, aby świetnie się bawić i integrować, a dopiero w dalszej kolejności walczyć o miejsca na podium. Wszyscy drugoklasiści grali świetnie i zasługują na wielką pochwałę.

        • Konkurs literacki "Złote Pióro"

                22 maja w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Literacki „Złote Pióro", którego celem było inspirowanie uczniów do aktywności twórczej oraz rozwijanie talentów literackich.
          Konkurs skierowany był do uczniów klas IV–VI.

          Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania z elementami opisu, nawiązującego do życia bez internetu. Uczniowie mogli pisać o pracy i wynalazkach, podróżowaniu i poznawaniu świata, komunikacji międzyludzkiej lub rozrywce i spędzaniu czasu.
          Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – wzięło w nim udział 17 uczniów, którzy z zaangażowaniem i pomysłowością tworzyli swoje prace, wykazując się nie tylko sprawnością narracyjną, lecz także dużą kreatywnością i wrażliwością literacką.

          Przedstawiamy laureatów konkursu:

          I miejsce – Katarzyna Mor, kl. 5c
          II miejsce – Zuzanna Chrapek, kl. 5c
          III miejsce – Piotr Basa, kl. 6a

          Wyróżnienia: Antoni Rejkowicz, kl. 4a oraz Adam Strzelecki, kl. 5c.

          Organizatorki konkursu, Panie Tetiana Rejkowicz i Żaneta Rak, dziękują wszystkim uczniom za udział, zaangażowanie i twórcze podejście do tematu.

          Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

          Ż. Rak

        • Dzień Dziecka w kl. 1b:)

          Klasa 1 b świętowała Dzień Dziecka w swojej szkole SP3 bardzo radośnie. Były dmuchańce, zabawy, tańce, słodki poczęstunek i mnóstwo niezwykłych atrakcji.

          B. Glazer

        • Klasa 1 b w zakladzie fryzjerskim :)

              W poniedziałek 1 czerwca uczniowie z klasy 1 b, w ramach preorientacji zawodowej odwiedzili zakład fryzjerski. Dzieci poznały tajniki tego ciekawego zawodu. Wielu chętnych i odważnych pozwoliło na wykonanie różnych zabiegów upiększających na swoich włosach. W nowych, pięknych fryzurach dzieci powróciły do szkoły stwierdzając, że był to najpiękniejszy dzień w ich życiu.

          Dziękujemy pani Natalii Levchenko za zorganizowanie dla dzieci spotkania w jej zakładzie .

          B. Glazer

        • Dzień Dziecka w naszej "TRÓJCE"

          W piątek - 29 maja - w naszej szkole odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka przygotowany przez Radę Rodziców. Wszyscy uczniowie - od pierwszaków do ósmoklasistów - świetnie bawili się, korzystając z różnych atrakcji, jakiedostarczyli ich rodzice.

          Dziękujęmy za świetną organizację festynu :)

        • Dzień Dziecka w kl. 5B

        • Drzwi Otwarte w „Koperniku” – Ósmoklasiści planują przyszłość!

          W dniu 28 maja uczniowie klas 8 Szkoły Podstawowej nr 3, pod opieką wychowawców oraz doradcy
          zawodowego, odwiedzili Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej.


          Podczas tegorocznych „Drzwi Otwartych” Ósmoklasiści mieli okazję dokładnie poznać szkołę, jej zaplecze oraz przestrzeń wokół budynku. Gospodarze przygotowali dla nas mnóstwo edukacyjnych
          niespodzianek:
          • Wariacje matematyczne – uczniowie zmierzyli się z logicznymi zagadkami na 5 specjalnych stacjach zadaniowych (z sukcesem).
          • 🇩🇪 Mini-lekcja języka niemieckiego – świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych w praktyce.
          • 🇪🇺 Okno na świat – prezentacja założeń unijnego programu ERASMUS otworzyła przed nami perspektywy międzynarodowych projektów.
          • Świat nauki i natury – widowiskowe pokazy doświadczeń chemicznych oraz strefa przyrodników wzbudziły ogromne zainteresowanie.
          Wizyta była również pierw

        • Wycieczka do Zamku Książ

               Dnia 26 maja uczniowie klas 3b i 3c wzięli udział w wycieczce do Zamku Książ. Trzecioklasiści wzięli udział w warsztatach edukacyjnych "Śladami zamkowej wróżki", w czasie których zwiedzili zamek oraz poznali historię zabytkowej "Perły Dolnego Śląska". Wycieczka miała charakter turystyczno-krajoznawczy. 

                                                                     D. Dyjak-Baraniecka 

        • Ósmoklasiści na Dniach Otwartych w PZS nr 2

          W dniu 26 maja 2026 roku uczniowie klas 8 ze Szkoły Podstawowej nr 3, w ramach zajęć doradztwa zawodowego, wybrali się na Dni Otwarte do PZS nr 2 w Środzie Śląskiej.


          Oto krótkie podsumowanie tej bardzo udanej wizyty:
          ● Spotkania i rozmowy 💬 – ósmoklasiści mieli okazję porozmawiać z uczniami oraz
          nauczycielami placówki, którzy chętnie opowiedzieli o możliwościach kształcenia i rozwoju
          osobistego w danych zawodach.
          ● Oferta i nowoczesne pracownie 🔬 – szkoła zaprezentowała swoją ofertę edukacyjną.
          Uczniowie SP nr 3 zwiedzili specjalistyczne pracownie przedmiotowe, w których młodzież
          zdobywa praktyczne umiejętności.
          ● Projekty i wielkie możliwości 🌍 – dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o
          realizowanych projektach, konkursach, życiu szkoły oraz o zagranicznych praktykach
          zawodowych.
          ● Słodki akcent 🍰 – na naszych uczniów czekał miły poczęstunek, przygotowany przez
          młodzież z PZS nr

        • Z Eko na Ty w 6b

                Klasa 6b realizowała w tym roku szkolnym projekt "Z Eko na Ty" w ramach którego przygotowaliśmy ekologiczne prace: hasła eko, plakaty - domy eko, które prezentowaliśmy przed szkołą i w szkole na wystawie, promując ekologię przez pokaz ekologicznych aspektów naszych działań.

          Zorganizowaliśmy ekologiczne wyjście -"Leśni detektywi w terenie" na którym  obserwowaliśmy zmiany środowiskowe i wyciągaliśmy wnioski dla nas mające wspierać prośrodowiskowy charakter wspomagający budowanie świadomości chroniącej naszą Ziemię i nas samych. Dwukrotnie braliśmy udział w akcji "Sprzątamy dla Polski" - w październiku i w kwietniu.

          Podsumowując nasze działania od października do maja z projektu, opracowaliśmy kodeks młodego ekologa budując i utrwalając naszą świadomość ekologiczną. Działania te ujęto w tematyce zajęć z wychowawcą.

          D. Kotuła

        • Pomagamy Sierściuchom

          Liga Ochrony Przyrody oraz szkolne "Koło ekologiczne" zorganizowały zbiórkę środków czystości dla Fundacji "Bezbronne Sierściuchy". Akcja trwała dwa tygodnie i zakoończyła się dużym sukcesem. Zebrane dary przekazano wolontariuszom fundacji.

          D. Dyjak-Baraniecka

    • Kontakty

  • Galeria zdjęć

    • brak danych